Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AMD CARWASH S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Municipiul Feteşti, CĂLĂRAŞI, 376, 925100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 5.738 RON | 5.738 RON | 12.526 RON | −6.845 RON | −6.788 RON | 2.453 RON | 783 RON | 1.670 RON | −6.645 RON | 9.098 RON | 821 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 39.869 RON | 39.869 RON | 66.765 RON | −27.380 RON | −26.896 RON | 4.586 RON | 783 RON | 3.803 RON | −34.025 RON | 38.611 RON | 1.761 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 53.532 RON | 64.782 RON | 74.963 RON | −10.717 RON | −10.181 RON | 7.663 RON | 783 RON | 6.880 RON | −44.742 RON | 52.405 RON | 2.853 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 117.423 RON | 117.423 RON | 81.019 RON | 35.230 RON | 36.404 RON | 12.767 RON | 783 RON | 11.984 RON | −9.512 RON | 22.279 RON | 3.972 RON | 2.932 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 136.535 RON | 136.535 RON | 73.555 RON | 61.641 RON | 62.980 RON | 90.885 RON | 783 RON | 90.102 RON | 52.129 RON | 38.756 RON | 4.273 RON | 2.932 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 82.098 RON | 82.098 RON | 61.124 RON | 20.262 RON | 20.974 RON | 117.522 RON | 783 RON | 116.739 RON | 72.391 RON | 45.131 RON | 5.105 RON | 2.993 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 157 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,7 K RON | 39,9 K RON | 53,5 K RON | 117,4 K RON | 136,5 K RON | 82,1 K RON |
| Venituri totale | 5,7 K RON | 39,9 K RON | 64,8 K RON | 117,4 K RON | 136,5 K RON | 82,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 12,5 K RON | 66,8 K RON | 75,0 K RON | 81,0 K RON | 73,6 K RON | 61,1 K RON |
| Rezultat net | −6,8 K RON | −27,4 K RON | −10,7 K RON | 35,2 K RON | 61,6 K RON | 20,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 146,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,59 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,47 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,41 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,60 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,08 |
| Durata stocaj (zile) | 23 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 27,43 |
| Durata încasare (zile) | 13 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 9,1 K RON | 2,5 K RON | 370,9% |
| 2021 | 38,6 K RON | 4,6 K RON | 841,9% |
| 2022 | 52,4 K RON | 7,7 K RON | 683,9% |
| 2023 | 22,3 K RON | 12,8 K RON | 174,5% |
| 2024 | 38,8 K RON | 90,9 K RON | 42,6% |
| 2025 | 45,1 K RON | 117,5 K RON | 38,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,7 K RON | 39,9 K RON | 53,5 K RON | 117,4 K RON | 136,5 K RON | 82,1 K RON | ▼ 39,9% |
| Rezultat net | −6,8 K RON | −27,4 K RON | −10,7 K RON | 35,2 K RON | 61,6 K RON | 20,3 K RON | ▼ 67,1% |
| Total active | 2,5 K RON | 4,6 K RON | 7,7 K RON | 12,8 K RON | 90,9 K RON | 117,5 K RON | ▲ 29,3% |
| Capitaluri proprii | −6,6 K RON | −34,0 K RON | −44,7 K RON | −9,5 K RON | 52,1 K RON | 72,4 K RON | ▲ 38,9% |
| Datorii totale | 9,1 K RON | 38,6 K RON | 52,4 K RON | 22,3 K RON | 38,8 K RON | 45,1 K RON | ▲ 16,4% |
| Lichiditate curentă | 0,18 | 0,10 | 0,13 | 0,54 | 2,32 | 2,59 | ▲ 11,3% |
| Marjă netă (%) | -119,29 | -68,67 | -20,02 | 30,00 | 45,15 | 24,68 | ▼ 45,3% |
| Scor bonitate | 19 | 19 | 32 | 60 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 146,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.