Publicitate

TOTAL GRUP PAVAJ S.R.L.

CUI: 46373750 J21/448/2022 SRL Ialomiţa, Sat Gheorghe Doja, Comuna Gheorghe Doja
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46373750
Cod înmatriculare J21/448/2022
EUID ROONRC.J21/448/2022
Data înmatriculării 2022-06-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2024) 5 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Gheorghe Doja, Comuna Gheorghe Doja, BRUTĂRIEI, 87, 927125

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Gheorghe Doja, Comuna Gheorghe Doja
Stradă: BRUTĂRIEI
Număr: 87
Cod poștal: 927125

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 25.303 RON −25.303 RON −25.303 RON 291.346 RON 0 RON 291.346 RON −25.303 RON 26.039 RON 0 RON 72.653 RON 290.610 RON 0 RON 4
2023 2.373.928 RON 2.373.928 RON 2.168.946 RON 191.519 RON 204.982 RON 4.920.250 RON 223.929 RON 4.696.321 RON 191.519 RON 4.438.121 RON 687.193 RON 3.846.998 RON 290.610 RON 0 RON 5
2024 728.975 RON 1.044.038 RON 1.072.798 RON −85.510 RON −28.760 RON 5.646.854 RON 193.393 RON 5.453.461 RON 218.285 RON 5.137.959 RON 1.164.932 RON 4.210.082 RON 290.610 RON 0 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

SIMOIU FLORIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Raport Economico-Financiar

2022–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Pierdere netă înregistrată în 2024 (−85.510 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 91% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2024
729,0 K RON
Rezultat Net 2024
−85,5 K RON
Total Active 2024
5,65 M RON
Scor Bonitate
37/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 37/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202220232024
Cifra de afaceri 0 RON 2,37 M RON 729,0 K RON
Venituri totale 0 RON 2,37 M RON 1,04 M RON
Cheltuieli totale 25,3 K RON 2,17 M RON 1,07 M RON
Rezultat net −25,3 K RON 191,5 K RON −85,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,76 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,06 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,83 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,10 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate193,4 K RON (3.4%)
Active circulante5,45 M RON (96.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,16 M RON
Creanțe4,21 M RON
Numerar78,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,63
Durata stocaj (zile) 583
Rotație creanțe (ori/an) 0,17
Durata încasare (zile) 2.108

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-4,0%
Marjă netă
-11,7%
ROA
-1,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 26,0 K RON 291,3 K RON 8,9%
2023 4,44 M RON 4,92 M RON 90,2%
2024 5,14 M RON 5,65 M RON 91,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

37
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202220232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 2,37 M RON 729,0 K RON ▼ 69,3%
Rezultat net −25,3 K RON 191,5 K RON −85,5 K RON ▼ 144,6%
Total active 291,3 K RON 4,92 M RON 5,65 M RON ▲ 14,8%
Capitaluri proprii −25,3 K RON 191,5 K RON 218,3 K RON ▲ 14,0%
Datorii totale 26,0 K RON 4,44 M RON 5,14 M RON ▲ 15,8%
Lichiditate curentă 11,19 1,06 1,06 ▲ 0,3%
Marjă netă (%) 8,07 -11,73 ▼ 245,4%
Scor bonitate 44 55 37 ▼ 32,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,76 M RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Grad de îndatorare de 91% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.

Publicitate