Publicitate

CENTRUL DE MEDITAŢII "CONSTRUIEŞTE-ŢI VIITORUL!" (C.M.C.V.) S.R.L.

CUI: 41323254 J21/494/2019 SRL Ialomiţa, Municipiul Slobozia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41323254
Cod înmatriculare J21/494/2019
EUID ROONRC.J21/494/2019
Data înmatriculării 2019-06-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, COSMINULUI, 8, I1, A, 31, 920058

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Slobozia
Stradă: COSMINULUI
Număr: 8
Bloc: I1
Scară: A
Apartament: 31
Cod poștal: 920058

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 6.450 RON 11.437 RON 19.646 RON −8.300 RON −8.209 RON 120.800 RON 12.879 RON 107.921 RON −8.100 RON 22.986 RON 1.259 RON 0 RON 105.914 RON 0 RON 1
2020 42.700 RON 148.629 RON 162.248 RON −14.058 RON −13.619 RON 16.644 RON 13.302 RON 3.342 RON −22.158 RON 38.802 RON 1.605 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2021 30.900 RON 30.900 RON 92.035 RON −62.063 RON −61.135 RON 12.550 RON 10.663 RON 1.887 RON −84.221 RON 96.771 RON 1.605 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 22.900 RON 22.900 RON 67.288 RON −45.075 RON −44.388 RON 9.809 RON 8.048 RON 1.761 RON −129.295 RON 139.104 RON 1.605 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 24.400 RON 24.400 RON 51.004 RON −26.604 RON −26.604 RON 7.164 RON 5.741 RON 1.423 RON −155.900 RON 163.064 RON 346 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 38.200 RON 38.200 RON 38.354 RON −154 RON −154 RON 11.835 RON 4.489 RON 7.346 RON −156.054 RON 167.889 RON 346 RON 612 RON 0 RON 0 RON 1
2025 37.100 RON 40.100 RON 36.165 RON 3.312 RON 3.935 RON 12.951 RON 3.299 RON 9.652 RON −152.742 RON 165.693 RON 346 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

FĂTU MIOARA
administrator
Călăraşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−152.742 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.06) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 1279.4% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
37,1 K RON
Rezultat Net 2025
3,3 K RON
Total Active 2025
13,0 K RON
Scor Bonitate
45/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 45/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 6,5 K RON 42,7 K RON 30,9 K RON 22,9 K RON 24,4 K RON 38,2 K RON 37,1 K RON
Venituri totale 11,4 K RON 148,6 K RON 30,9 K RON 22,9 K RON 24,4 K RON 38,2 K RON 40,1 K RON
Cheltuieli totale 19,6 K RON 162,2 K RON 92,0 K RON 67,3 K RON 51,0 K RON 38,4 K RON 36,2 K RON
Rezultat net −8,3 K RON −14,1 K RON −62,1 K RON −45,1 K RON −26,6 K RON −154 RON 3,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 39,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−152.742 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,06 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,06 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,08 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,3 K RON (25.5%)
Active circulante9,7 K RON (74.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri346 RON
Numerar9,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 107,23
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,6%
Marjă netă
8,9%
ROA
25,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 23,0 K RON 120,8 K RON 19,0%
2020 38,8 K RON 16,6 K RON 233,1%
2021 96,8 K RON 12,6 K RON 771,1%
2022 139,1 K RON 9,8 K RON 1.418,1%
2023 163,1 K RON 7,2 K RON 2.276,2%
2024 167,9 K RON 11,8 K RON 1.418,6%
2025 165,7 K RON 13,0 K RON 1.279,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

45
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 6,5 K RON 42,7 K RON 30,9 K RON 22,9 K RON 24,4 K RON 38,2 K RON 37,1 K RON ▼ 2,9%
Rezultat net −8,3 K RON −14,1 K RON −62,1 K RON −45,1 K RON −26,6 K RON −154 RON 3,3 K RON ▲ 2.250,6%
Total active 120,8 K RON 16,6 K RON 12,6 K RON 9,8 K RON 7,2 K RON 11,8 K RON 13,0 K RON ▲ 9,4%
Capitaluri proprii −8,1 K RON −22,2 K RON −84,2 K RON −129,3 K RON −155,9 K RON −156,1 K RON −152,7 K RON ▲ 2,1%
Datorii totale 23,0 K RON 38,8 K RON 96,8 K RON 139,1 K RON 163,1 K RON 167,9 K RON 165,7 K RON ▼ 1,3%
Lichiditate curentă 4,70 0,09 0,02 0,01 0,01 0,04 0,06 ▲ 33,1%
Marjă netă (%) -128,68 -32,92 -200,85 -196,83 -109,03 -0,40 8,93 ▲ 2.332,5%
Scor bonitate 41 19 12 19 27 32 45 ▲ 40,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,3 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 39,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 1279.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate