Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

TOPO STAKE S.R.L.

CUI: 46596913 J21/529/2022 SRL Ialomiţa, Oraş Căzăneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46596913
Cod înmatriculare J21/529/2022
EUID ROONRC.J21/529/2022
Data înmatriculării 2022-08-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Oraş Căzăneşti, NORDULUI, 89, 927065, camera 1

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Oraş Căzăneşti
Stradă: NORDULUI
Număr: 89
Cod poștal: 927065
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 153 RON −153 RON −153 RON 113 RON 0 RON 113 RON 47 RON 66 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 175.215 RON 199.797 RON 115.328 RON 82.751 RON 84.469 RON 592.700 RON 261.978 RON 330.722 RON 82.798 RON 237.370 RON 0 RON 297.144 RON 272.532 RON 0 RON 1
2024 299.764 RON 324.958 RON 243.623 RON 77.101 RON 81.335 RON 614.101 RON 201.657 RON 412.444 RON 139.247 RON 240.416 RON 4.115 RON 380.491 RON 234.438 RON 0 RON 2
2025 366.976 RON 492.977 RON 237.970 RON 248.747 RON 255.007 RON 674.909 RON 144.276 RON 530.633 RON 249.461 RON 229.104 RON 103.784 RON 367.532 RON 196.344 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MOISE FLORIN
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 106 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
367,0 K RON
Rezultat Net 2025
248,7 K RON
Total Active 2025
674,9 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 175,2 K RON 299,8 K RON 367,0 K RON
Venituri totale 0 RON 199,8 K RON 325,0 K RON 493,0 K RON
Cheltuieli totale 153 RON 115,3 K RON 243,6 K RON 238,0 K RON
Rezultat net −153 RON 82,8 K RON 77,1 K RON 248,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 516,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,32 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,86 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,26 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,95 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate144,3 K RON (21.4%)
Active circulante530,6 K RON (78.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri103,8 K RON
Creanțe367,5 K RON
Numerar59,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,54
Durata stocaj (zile) 103
Rotație creanțe (ori/an) 1,00
Durata încasare (zile) 366

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
69,5%
Marjă netă
67,8%
ROA
36,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 66 RON 113 RON 58,4%
2023 237,4 K RON 592,7 K RON 40,1%
2024 240,4 K RON 614,1 K RON 39,2%
2025 229,1 K RON 674,9 K RON 34,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 175,2 K RON 299,8 K RON 367,0 K RON ▲ 22,4%
Rezultat net −153 RON 82,8 K RON 77,1 K RON 248,7 K RON ▲ 222,6%
Total active 113 RON 592,7 K RON 614,1 K RON 674,9 K RON ▲ 9,9%
Capitaluri proprii 47 RON 82,8 K RON 139,2 K RON 249,5 K RON ▲ 79,1%
Datorii totale 66 RON 237,4 K RON 240,4 K RON 229,1 K RON ▼ 4,7%
Lichiditate curentă 1,71 1,39 1,72 2,32 ▲ 35,0%
Marjă netă (%) – 47,23 25,72 67,78 ▲ 163,5%
Scor bonitate 57 67 80 95 ▲ 18,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (248,7 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 516,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.