PROTRANSIF SRL
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Sat Borăneşti, Comuna Borăneşti
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 569.304 RON | 571.711 RON | 450.768 RON | 115.561 RON | 120.943 RON | 491.532 RON | 176.234 RON | 315.298 RON | 342.623 RON | 148.909 RON | 223.229 RON | 35.913 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 422.488 RON | 422.491 RON | 406.171 RON | 12.339 RON | 16.320 RON | 466.323 RON | 119.256 RON | 347.067 RON | 288.746 RON | 177.577 RON | 246.462 RON | 42.704 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 461.157 RON | 461.157 RON | 359.277 RON | 92.807 RON | 101.880 RON | 491.379 RON | 62.278 RON | 429.101 RON | 306.553 RON | 184.826 RON | 336.607 RON | 14.811 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 703 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 569,3 K RON | 422,5 K RON | 461,2 K RON |
| Venituri totale | 571,7 K RON | 422,5 K RON | 461,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 450,8 K RON | 406,2 K RON | 359,3 K RON |
| Rezultat net | 115,6 K RON | 12,3 K RON | 92,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 376,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,32 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,50 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,42 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,66 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,37 |
| Durata stocaj (zile) | 266 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 31,14 |
| Durata încasare (zile) | 12 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 148,9 K RON | 491,5 K RON | 30,3% |
| 2024 | 177,6 K RON | 466,3 K RON | 38,1% |
| 2025 | 184,8 K RON | 491,4 K RON | 37,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 569,3 K RON | 422,5 K RON | 461,2 K RON | ▲ 9,2% |
| Rezultat net | 115,6 K RON | 12,3 K RON | 92,8 K RON | ▲ 652,1% |
| Total active | 491,5 K RON | 466,3 K RON | 491,4 K RON | ▲ 5,4% |
| Capitaluri proprii | 342,6 K RON | 288,7 K RON | 306,6 K RON | ▲ 6,2% |
| Datorii totale | 148,9 K RON | 177,6 K RON | 184,8 K RON | ▲ 4,1% |
| Lichiditate curentă | 2,12 | 1,95 | 2,32 | ▲ 18,8% |
| Marjă netă (%) | 20,30 | 2,92 | 20,12 | ▲ 589,0% |
| Scor bonitate | 87 | 65 | 100 | ▲ 53,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (92,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.