GINA ACCOUNTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Arad, Municipiul Arad, IOSIF NĂDEJDE, 12, 310473
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 91.556 RON | 92.126 RON | 51.116 RON | 40.089 RON | 41.010 RON | 73.926 RON | 104 RON | 73.822 RON | 42.620 RON | 31.380 RON | 0 RON | 62.515 RON | 0 RON | 74 RON | 1 |
| 2020 | 104.729 RON | 105.033 RON | 52.518 RON | 51.512 RON | 52.515 RON | 99.000 RON | 4.024 RON | 94.976 RON | 54.132 RON | 44.944 RON | 0 RON | 83.872 RON | 0 RON | 76 RON | 1 |
| 2021 | 117.335 RON | 118.006 RON | 69.884 RON | 47.084 RON | 48.122 RON | 57.422 RON | 3.534 RON | 53.888 RON | 51.216 RON | 6.283 RON | 0 RON | 53.424 RON | 0 RON | 77 RON | 1 |
| 2022 | 137.661 RON | 138.614 RON | 99.846 RON | 37.590 RON | 38.768 RON | 54.731 RON | 865 RON | 53.866 RON | 43.806 RON | 11.354 RON | 0 RON | 50.227 RON | 0 RON | 429 RON | 1 |
| 2023 | 164.089 RON | 165.182 RON | 86.434 RON | 77.344 RON | 78.748 RON | 94.693 RON | 75 RON | 94.618 RON | 88.350 RON | 6.421 RON | 0 RON | 90.280 RON | 0 RON | 78 RON | 1 |
| 2024 | 131.162 RON | 132.611 RON | 96.912 RON | 33.130 RON | 35.699 RON | 59.387 RON | 0 RON | 59.387 RON | 51.479 RON | 7.908 RON | 0 RON | 57.160 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 550 RON | 1.292 RON | −742 RON | −742 RON | 50.747 RON | 0 RON | 50.747 RON | 20.737 RON | 30.010 RON | 0 RON | 47.529 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 384 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−742 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 91,6 K RON | 104,7 K RON | 117,3 K RON | 137,7 K RON | 164,1 K RON | 131,2 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 92,1 K RON | 105,0 K RON | 118,0 K RON | 138,6 K RON | 165,2 K RON | 132,6 K RON | 550 RON |
| Cheltuieli totale | 51,1 K RON | 52,5 K RON | 69,9 K RON | 99,8 K RON | 86,4 K RON | 96,9 K RON | 1,3 K RON |
| Rezultat net | 40,1 K RON | 51,5 K RON | 47,1 K RON | 37,6 K RON | 77,3 K RON | 33,1 K RON | −742 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 81,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,69 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,69 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,69 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 31,4 K RON | 73,9 K RON | 42,5% |
| 2020 | 44,9 K RON | 99,0 K RON | 45,4% |
| 2021 | 6,3 K RON | 57,4 K RON | 10,9% |
| 2022 | 11,4 K RON | 54,7 K RON | 20,8% |
| 2023 | 6,4 K RON | 94,7 K RON | 6,8% |
| 2024 | 7,9 K RON | 59,4 K RON | 13,3% |
| 2025 | 30,0 K RON | 50,7 K RON | 59,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 91,6 K RON | 104,7 K RON | 117,3 K RON | 137,7 K RON | 164,1 K RON | 131,2 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 40,1 K RON | 51,5 K RON | 47,1 K RON | 37,6 K RON | 77,3 K RON | 33,1 K RON | −742 RON | ▼ 102,2% |
| Total active | 73,9 K RON | 99,0 K RON | 57,4 K RON | 54,7 K RON | 94,7 K RON | 59,4 K RON | 50,7 K RON | ▼ 14,5% |
| Capitaluri proprii | 42,6 K RON | 54,1 K RON | 51,2 K RON | 43,8 K RON | 88,4 K RON | 51,5 K RON | 20,7 K RON | ▼ 59,7% |
| Datorii totale | 31,4 K RON | 44,9 K RON | 6,3 K RON | 11,4 K RON | 6,4 K RON | 7,9 K RON | 30,0 K RON | ▲ 279,5% |
| Lichiditate curentă | 2,35 | 2,11 | 8,58 | 4,74 | 14,74 | 7,51 | 1,69 | ▼ 77,5% |
| Marjă netă (%) | 43,79 | 49,19 | 40,13 | 27,31 | 47,14 | 25,26 | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 87 | 100 | 80 | 50 | ▼ 37,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 81,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.