Publicitate

LUCA GSM S.R.L.

CUI: 49263093 J21/620/2023 SRL Ialomiţa, Municipiul Slobozia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49263093
Cod înmatriculare J21/620/2023
EUID ROONRC.J21/620/2023
Data înmatriculării 2023-12-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, MATEI BASARAB, 231, L1, P

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Slobozia
Stradă: MATEI BASARAB
Număr: 231
Bloc: L1
Etaj: P

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 450 RON 450 RON 2.456 RON −2.006 RON −2.006 RON 9.481 RON 0 RON 9.481 RON −1.806 RON 11.287 RON 4.841 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 69.885 RON 69.885 RON 53.600 RON 14.303 RON 16.285 RON 17.153 RON 0 RON 17.153 RON 12.497 RON 4.656 RON 13.812 RON 742 RON 0 RON 0 RON 0
2025 78.255 RON 78.255 RON 68.907 RON 8.076 RON 9.348 RON 26.076 RON 0 RON 26.076 RON 20.632 RON 5.444 RON 22.524 RON 340 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

LUCA ROMULUS-MĂDĂLIN
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 50 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
78,3 K RON
Rezultat Net 2025
8,1 K RON
Total Active 2025
26,1 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 450 RON 69,9 K RON 78,3 K RON
Venituri totale 450 RON 69,9 K RON 78,3 K RON
Cheltuieli totale 2,5 K RON 53,6 K RON 68,9 K RON
Rezultat net −2,0 K RON 14,3 K RON 8,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 127,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,79 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,65 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,59 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,79 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante26,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri22,5 K RON
Creanțe340 RON
Numerar3,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,47
Durata stocaj (zile) 105
Rotație creanțe (ori/an) 230,16
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,0%
Marjă netă
10,3%
ROA
31,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 11,3 K RON 9,5 K RON 119,1%
2024 4,7 K RON 17,2 K RON 27,1%
2025 5,4 K RON 26,1 K RON 20,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 450 RON 69,9 K RON 78,3 K RON ▲ 12,0%
Rezultat net −2,0 K RON 14,3 K RON 8,1 K RON ▼ 43,5%
Total active 9,5 K RON 17,2 K RON 26,1 K RON ▲ 52,0%
Capitaluri proprii −1,8 K RON 12,5 K RON 20,6 K RON ▲ 65,1%
Datorii totale 11,3 K RON 4,7 K RON 5,4 K RON ▲ 16,9%
Lichiditate curentă 0,84 3,68 4,79 ▲ 30,0%
Marjă netă (%) -445,78 20,47 10,32 ▼ 49,6%
Scor bonitate 24 100 95 ▼ 5,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 127,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate