Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

JOHNNY STAR AUTO S.R.L.

CUI: 32855481 J21/74/2014 SRL Ialomiţa, Loc. Amara, Oraş Amara
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32855481
Cod înmatriculare J21/74/2014
EUID ROONRC.J21/74/2014
Data înmatriculării 2014-02-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani

Adresă

România, Ialomiţa, Loc. Amara, Oraş Amara, ŞTEFAN CEL MARE, 43A, 927020

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Loc. Amara, Oraş Amara
Stradă: ŞTEFAN CEL MARE
Număr: 43A
Cod poștal: 927020

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 29.075 RON 0 RON 29.075 RON 10.460 RON 18.615 RON 0 RON 10.982 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 10.460 RON 0 RON 10.460 RON 10.460 RON 0 RON 0 RON −2.158 RON 0 RON 0 RON 0
2021 137.000 RON 137.060 RON 127.068 RON 8.098 RON 9.992 RON 20.666 RON 0 RON 20.666 RON 18.558 RON 2.108 RON 402 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 222.174 RON 222.174 RON 190.116 RON 25.393 RON 32.058 RON 46.666 RON 0 RON 46.666 RON 43.951 RON 2.715 RON 858 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 152.295 RON 152.295 RON 124.007 RON 23.762 RON 28.288 RON 44.461 RON 0 RON 44.461 RON 42.713 RON 1.748 RON 4.537 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 250.832 RON 251.972 RON 210.224 RON 36.070 RON 41.748 RON 94.417 RON 0 RON 94.417 RON 78.783 RON 15.634 RON 12.346 RON 52.069 RON 0 RON 0 RON 0
2025 287.750 RON 287.933 RON 259.635 RON 24.449 RON 28.298 RON 171.054 RON 0 RON 171.054 RON 103.232 RON 67.822 RON 36.229 RON 72.032 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ŢINTĂ IONUŢ
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 618 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
287,8 K RON
Rezultat Net 2025
24,4 K RON
Total Active 2025
171,1 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 137,0 K RON 222,2 K RON 152,3 K RON 250,8 K RON 287,8 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 137,1 K RON 222,2 K RON 152,3 K RON 252,0 K RON 287,9 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 0 RON 127,1 K RON 190,1 K RON 124,0 K RON 210,2 K RON 259,6 K RON
Rezultat net 0 RON 0 RON 8,1 K RON 25,4 K RON 23,8 K RON 36,1 K RON 24,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 347,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,52 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,99 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,93 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,52 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante171,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri36,2 K RON
Creanțe72,0 K RON
Numerar62,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,94
Durata stocaj (zile) 46
Rotație creanțe (ori/an) 3,99
Durata încasare (zile) 91

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,8%
Marjă netă
8,5%
ROA
14,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 18,6 K RON 29,1 K RON 64,0%
2020 0 RON 10,5 K RON 0,0%
2021 2,1 K RON 20,7 K RON 10,2%
2022 2,7 K RON 46,7 K RON 5,8%
2023 1,7 K RON 44,5 K RON 3,9%
2024 15,6 K RON 94,4 K RON 16,6%
2025 67,8 K RON 171,1 K RON 39,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 137,0 K RON 222,2 K RON 152,3 K RON 250,8 K RON 287,8 K RON ▲ 14,7%
Rezultat net 0 RON 0 RON 8,1 K RON 25,4 K RON 23,8 K RON 36,1 K RON 24,4 K RON ▼ 32,2%
Total active 29,1 K RON 10,5 K RON 20,7 K RON 46,7 K RON 44,5 K RON 94,4 K RON 171,1 K RON ▲ 81,2%
Capitaluri proprii 10,5 K RON 10,5 K RON 18,6 K RON 44,0 K RON 42,7 K RON 78,8 K RON 103,2 K RON ▲ 31,0%
Datorii totale 18,6 K RON 0 RON 2,1 K RON 2,7 K RON 1,7 K RON 15,6 K RON 67,8 K RON ▲ 333,8%
Lichiditate curentă 1,56 – 9,80 17,19 25,44 6,04 2,52 ▼ 58,2%
Marjă netă (%) – – 5,91 11,43 15,60 14,38 8,50 ▼ 40,9%
Scor bonitate 57 47 82 100 87 95 82 ▼ 13,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,4 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.52), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 347,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.