Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

CAMI HAIRDRESSER S.R.L.

CUI: 40303526 J21/751/2018 SRL Ialomiţa, Sat Valea Ciorii, Comuna Valea Ciorii
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40303526
Cod înmatriculare J21/751/2018
EUID ROONRC.J21/751/2018
Data înmatriculării 2018-12-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Valea Ciorii, Comuna Valea Ciorii, MIHAI EMINESCU, 3, 927240

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Valea Ciorii, Comuna Valea Ciorii
Stradă: MIHAI EMINESCU
Număr: 3
Cod poștal: 927240

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 838 RON 6.826 RON 7.138 RON −329 RON −312 RON 218.446 RON 55.625 RON 162.821 RON −129 RON 112.974 RON 33.286 RON 111.557 RON 105.601 RON 0 RON 0
2020 4.970 RON 30.734 RON 39.348 RON −8.685 RON −8.614 RON 95.395 RON 49.327 RON 46.068 RON −8.814 RON 16.388 RON 38.628 RON 2.051 RON 87.821 RON 0 RON 1
2021 3.581 RON 13.039 RON 13.953 RON −1.021 RON −914 RON 78.951 RON 40.703 RON 38.248 RON −9.835 RON 10.423 RON 37.650 RON 0 RON 78.363 RON 0 RON 0
2022 3.326 RON 11.725 RON 12.003 RON −377 RON −278 RON 70.178 RON 33.535 RON 36.643 RON −10.212 RON 10.426 RON 36.419 RON 0 RON 69.964 RON 0 RON 0
2023 4.152 RON 14.309 RON 13.832 RON 401 RON 477 RON 60.395 RON 26.366 RON 34.029 RON −9.811 RON 10.400 RON 33.490 RON 52 RON 59.806 RON 0 RON 0
2024 3.128 RON 11.607 RON 10.865 RON 623 RON 742 RON 52.538 RON 19.198 RON 33.340 RON −9.188 RON 10.400 RON 32.118 RON 65 RON 51.326 RON 0 RON 0
2025 1.808 RON 10.378 RON 11.020 RON −642 RON −642 RON 43.926 RON 12.030 RON 31.896 RON −9.830 RON 11.000 RON 30.717 RON 65 RON 42.756 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

RĂDULESCU VALERICA-CALIOPA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului
NICOLAE MARIANA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 81 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−9.830 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−642 RON)
Cifra de Afaceri 2025
1,8 K RON
Rezultat Net 2025
−642 RON
Total Active 2025
43,9 K RON
Scor Bonitate
34/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 34/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 838 RON 5,0 K RON 3,6 K RON 3,3 K RON 4,2 K RON 3,1 K RON 1,8 K RON
Venituri totale 6,8 K RON 30,7 K RON 13,0 K RON 11,7 K RON 14,3 K RON 11,6 K RON 10,4 K RON
Cheltuieli totale 7,1 K RON 39,3 K RON 14,0 K RON 12,0 K RON 13,8 K RON 10,9 K RON 11,0 K RON
Rezultat net −329 RON −8,7 K RON −1,0 K RON −377 RON 401 RON 623 RON −642 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−9.830 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 25% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,90 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,11 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,99 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate12,0 K RON (27.4%)
Active circulante31,9 K RON (72.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri30,7 K RON
Creanțe65 RON
Numerar1,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,06
Durata stocaj (zile) 6.201
Rotație creanțe (ori/an) 27,82
Durata încasare (zile) 13

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-35,5%
Marjă netă
-35,5%
ROA
-1,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 113,0 K RON 218,4 K RON 51,7%
2020 16,4 K RON 95,4 K RON 17,2%
2021 10,4 K RON 79,0 K RON 13,2%
2022 10,4 K RON 70,2 K RON 14,9%
2023 10,4 K RON 60,4 K RON 17,2%
2024 10,4 K RON 52,5 K RON 19,8%
2025 11,0 K RON 43,9 K RON 25,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

34
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 838 RON 5,0 K RON 3,6 K RON 3,3 K RON 4,2 K RON 3,1 K RON 1,8 K RON ▼ 42,2%
Rezultat net −329 RON −8,7 K RON −1,0 K RON −377 RON 401 RON 623 RON −642 RON ▼ 203,0%
Total active 218,4 K RON 95,4 K RON 79,0 K RON 70,2 K RON 60,4 K RON 52,5 K RON 43,9 K RON ▼ 16,4%
Capitaluri proprii −129 RON −8,8 K RON −9,8 K RON −10,2 K RON −9,8 K RON −9,2 K RON −9,8 K RON ▼ 7,0%
Datorii totale 113,0 K RON 16,4 K RON 10,4 K RON 10,4 K RON 10,4 K RON 10,4 K RON 11,0 K RON ▲ 5,8%
Lichiditate curentă 1,44 2,81 3,67 3,51 3,27 3,21 2,90 ▼ 9,6%
Marjă netă (%) -39,26 -174,75 -28,51 -11,33 9,66 19,92 -35,51 ▼ 278,3%
Scor bonitate 31 49 49 41 67 64 34 ▼ 46,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (2.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,1 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Scor de bonitate scăzut (34/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.