Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DUMY CORONA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Sat Valea Ciorii, Comuna Valea Ciorii, MARIN PREDA, 47, 927240
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.908 RON | 8.596 RON | 7.499 RON | 1.061 RON | 1.097 RON | 218.657 RON | 70.539 RON | 148.118 RON | 1.261 RON | 112.492 RON | 22.780 RON | 111.557 RON | 104.904 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 12.965 RON | 42.076 RON | 51.424 RON | −9.570 RON | −9.348 RON | 207.112 RON | 61.566 RON | 145.546 RON | −8.309 RON | 124.524 RON | 29.227 RON | 115.355 RON | 90.897 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Raport Economico-Financiar
2019–20201. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−8.309 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2020 (−9.570 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,9 K RON | 13,0 K RON |
| Venituri totale | 8,6 K RON | 42,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 7,5 K RON | 51,4 K RON |
| Rezultat net | 1,1 K RON | −9,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2021 (regresie liniară): 24,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2020
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,17 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,93 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,66 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2020)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2020)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,44 |
| Durata stocaj (zile) | 823 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,11 |
| Durata încasare (zile) | 3.248 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 112,5 K RON | 218,7 K RON | 51,5% |
| 2020 | 124,5 K RON | 207,1 K RON | 60,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2020
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,9 K RON | 13,0 K RON | ▲ 579,5% |
| Rezultat net | 1,1 K RON | −9,6 K RON | ▼ 1.002,0% |
| Total active | 218,7 K RON | 207,1 K RON | ▼ 5,3% |
| Capitaluri proprii | 1,3 K RON | −8,3 K RON | ▼ 758,9% |
| Datorii totale | 112,5 K RON | 124,5 K RON | ▲ 10,7% |
| Lichiditate curentă | 1,32 | 1,17 | ▼ 11,2% |
| Marjă netă (%) | 55,61 | -73,81 | ▼ 232,7% |
| Scor bonitate | 60 | 31 | ▼ 48,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2021 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 24,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2020, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (31/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2020.