Publicitate

NEXTMART CONTABIL S.R.L.

CUI: 47199512 J21/762/2022 SRL Ialomiţa, Municipiul Slobozia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47199512
Cod înmatriculare J21/762/2022
EUID ROONRC.J21/762/2022
Data înmatriculării 2022-11-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, PLEVNEI, 91, 1, 920096, cam. 3

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Slobozia
Stradă: PLEVNEI
Număr: 91
Etaj: 1
Cod poștal: 920096
Completare adresă: cam. 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 3.642 RON 0 RON 3.642 RON 1.000 RON 2.642 RON 0 RON 2.607 RON 0 RON 0 RON 1
2023 63.620 RON 63.620 RON 47.198 RON 15.817 RON 16.422 RON 47.932 RON 0 RON 47.932 RON 16.817 RON 31.115 RON 0 RON 18.957 RON 0 RON 0 RON 1
2024 83.950 RON 83.950 RON 83.084 RON 748 RON 866 RON 72.906 RON 2.549 RON 70.357 RON 17.565 RON 55.341 RON 0 RON 11.683 RON 0 RON 0 RON 0
2025 106.331 RON 107.552 RON 102.879 RON 4.042 RON 4.673 RON 54.991 RON 5.935 RON 49.056 RON 21.608 RON 33.383 RON 0 RON 8.182 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MUNTEANU GABRIELA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 123 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
106,3 K RON
Rezultat Net 2025
4,0 K RON
Total Active 2025
55,0 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 63,6 K RON 84,0 K RON 106,3 K RON
Venituri totale 0 RON 63,6 K RON 84,0 K RON 107,6 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 47,2 K RON 83,1 K RON 102,9 K RON
Rezultat net 0 RON 15,8 K RON 748 RON 4,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 148,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,47 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,47 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,22 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,65 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate5,9 K RON (10.8%)
Active circulante49,1 K RON (89.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe8,2 K RON
Numerar40,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 13,00
Durata încasare (zile) 28

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,4%
Marjă netă
3,8%
ROA
7,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 2,6 K RON 3,6 K RON 72,5%
2023 31,1 K RON 47,9 K RON 64,9%
2024 55,3 K RON 72,9 K RON 75,9%
2025 33,4 K RON 55,0 K RON 60,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 63,6 K RON 84,0 K RON 106,3 K RON ▲ 26,7%
Rezultat net 0 RON 15,8 K RON 748 RON 4,0 K RON ▲ 440,4%
Total active 3,6 K RON 47,9 K RON 72,9 K RON 55,0 K RON ▼ 24,6%
Capitaluri proprii 1,0 K RON 16,8 K RON 17,6 K RON 21,6 K RON ▲ 23,0%
Datorii totale 2,6 K RON 31,1 K RON 55,3 K RON 33,4 K RON ▼ 39,7%
Lichiditate curentă 1,38 1,54 1,27 1,47 ▲ 15,6%
Marjă netă (%) 24,86 0,89 3,80 ▲ 327,0%
Scor bonitate 47 85 57 75 ▲ 31,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 148,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate