Publicitate

BAU WORK S.R.L.

CUI: 49312684 J2/1974/2023 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49312684
Cod înmatriculare J2/1974/2023
EUID ROONRC.J2/1974/2023
Data înmatriculării 2023-12-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 28 angajați

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, VOLUNTARILOR, 2, R17, A, 159, 310157

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: VOLUNTARILOR
Număr: 2
Bloc: R17
Scară: A
Apartament: 159
Cod poștal: 310157

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 54.560 RON 54.560 RON 5.801 RON 48.224 RON 48.759 RON 54.760 RON 0 RON 54.760 RON 48.424 RON 6.336 RON 0 RON 54.760 RON 0 RON 0 RON 1
2024 6.894.883 RON 6.896.578 RON 6.003.170 RON 775.750 RON 893.408 RON 1.223.294 RON 0 RON 1.223.294 RON 775.990 RON 459.862 RON 0 RON 1.168.014 RON 0 RON 12.558 RON 36
2025 5.587.395 RON 5.601.935 RON 5.251.540 RON 303.520 RON 350.395 RON 903.957 RON 204.825 RON 699.132 RON 303.760 RON 600.197 RON 0 RON 629.457 RON 0 RON 0 RON 28

Reprezentanți și administratori (1)

BUD RADU
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 766 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
5,59 M RON
Rezultat Net 2025
303,5 K RON
Total Active 2025
904,0 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 54,6 K RON 6,89 M RON 5,59 M RON
Venituri totale 54,6 K RON 6,90 M RON 5,60 M RON
Cheltuieli totale 5,8 K RON 6,00 M RON 5,25 M RON
Rezultat net 48,2 K RON 775,8 K RON 303,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,71 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,16 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,16 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,12 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,51 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate204,8 K RON (22.7%)
Active circulante699,1 K RON (77.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe629,5 K RON
Numerar69,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 8,88
Durata încasare (zile) 41

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,3%
Marjă netă
5,4%
ROA
33,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 6,3 K RON 54,8 K RON 11,6%
2024 459,9 K RON 1,22 M RON 37,6%
2025 600,2 K RON 904,0 K RON 66,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 54,6 K RON 6,89 M RON 5,59 M RON ▼ 19,0%
Rezultat net 48,2 K RON 775,8 K RON 303,5 K RON ▼ 60,9%
Total active 54,8 K RON 1,22 M RON 904,0 K RON ▼ 26,1%
Capitaluri proprii 48,4 K RON 776,0 K RON 303,8 K RON ▼ 60,9%
Datorii totale 6,3 K RON 459,9 K RON 600,2 K RON ▲ 30,5%
Lichiditate curentă 8,64 2,66 1,16 ▼ 56,2%
Marjă netă (%) 88,39 11,25 5,43 ▼ 51,7%
Scor bonitate 87 95 60 ▼ 36,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (303,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,71 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate