Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CARUSEL BRAND DEVELOPMENT SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Str. LIVIU REBREANU, 13, 707410, MANSARDĂ
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 852.794 RON | 882.222 RON | 321.104 RON | 552.526 RON | 561.118 RON | 597.990 RON | 53.651 RON | 544.339 RON | 552.766 RON | 45.224 RON | 0 RON | 154.489 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 537.040 RON | 560.104 RON | 238.930 RON | 316.210 RON | 321.174 RON | 406.659 RON | 138.289 RON | 268.370 RON | 316.450 RON | 90.209 RON | 0 RON | 128.994 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 620.975 RON | 793.179 RON | 260.480 RON | 525.826 RON | 532.699 RON | 1.037.777 RON | 108.563 RON | 929.214 RON | 526.066 RON | 475.308 RON | 0 RON | 821.710 RON | 36.403 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 1.080.595 RON | 1.148.239 RON | 353.145 RON | 784.469 RON | 795.094 RON | 978.691 RON | 183.714 RON | 794.977 RON | 784.710 RON | 180.550 RON | 0 RON | 718.427 RON | 13.431 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.079.703 RON | 1.111.807 RON | 337.903 RON | 763.285 RON | 773.904 RON | 1.010.908 RON | 128.464 RON | 882.444 RON | 763.526 RON | 238.988 RON | 0 RON | 559.975 RON | 8.394 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.030.209 RON | 1.058.289 RON | 425.765 RON | 609.318 RON | 632.524 RON | 1.647.414 RON | 80.747 RON | 1.566.667 RON | 609.558 RON | 1.034.498 RON | 0 RON | 1.044.918 RON | 3.358 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 985.480 RON | 1.118.493 RON | 491.363 RON | 596.633 RON | 627.130 RON | 732.556 RON | 6.533 RON | 726.023 RON | 596.874 RON | 139.869 RON | 14.092 RON | 547.204 RON | 0 RON | 4.187 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 472 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 852,8 K RON | 537,0 K RON | 621,0 K RON | 1,08 M RON | 1,08 M RON | 1,03 M RON | 985,5 K RON |
| Venituri totale | 882,2 K RON | 560,1 K RON | 793,2 K RON | 1,15 M RON | 1,11 M RON | 1,06 M RON | 1,12 M RON |
| Cheltuieli totale | 321,1 K RON | 238,9 K RON | 260,5 K RON | 353,1 K RON | 337,9 K RON | 425,8 K RON | 491,4 K RON |
| Rezultat net | 552,5 K RON | 316,2 K RON | 525,8 K RON | 784,5 K RON | 763,3 K RON | 609,3 K RON | 596,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,15 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,19 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,09 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,15 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,24 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 69,93 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,80 |
| Durata încasare (zile) | 203 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 45,2 K RON | 598,0 K RON | 7,6% |
| 2020 | 90,2 K RON | 406,7 K RON | 22,2% |
| 2021 | 475,3 K RON | 1,04 M RON | 45,8% |
| 2022 | 180,6 K RON | 978,7 K RON | 18,5% |
| 2023 | 239,0 K RON | 1,01 M RON | 23,6% |
| 2024 | 1,03 M RON | 1,65 M RON | 62,8% |
| 2025 | 139,9 K RON | 732,6 K RON | 19,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 852,8 K RON | 537,0 K RON | 621,0 K RON | 1,08 M RON | 1,08 M RON | 1,03 M RON | 985,5 K RON | ▼ 4,3% |
| Rezultat net | 552,5 K RON | 316,2 K RON | 525,8 K RON | 784,5 K RON | 763,3 K RON | 609,3 K RON | 596,6 K RON | ▼ 2,1% |
| Total active | 598,0 K RON | 406,7 K RON | 1,04 M RON | 978,7 K RON | 1,01 M RON | 1,65 M RON | 732,6 K RON | ▼ 55,5% |
| Capitaluri proprii | 552,8 K RON | 316,5 K RON | 526,1 K RON | 784,7 K RON | 763,5 K RON | 609,6 K RON | 596,9 K RON | ▼ 2,1% |
| Datorii totale | 45,2 K RON | 90,2 K RON | 475,3 K RON | 180,6 K RON | 239,0 K RON | 1,03 M RON | 139,9 K RON | ▼ 86,5% |
| Lichiditate curentă | 12,04 | 2,98 | 1,96 | 4,40 | 3,69 | 1,51 | 5,19 | ▲ 242,8% |
| Marjă netă (%) | 64,79 | 58,88 | 84,68 | 72,60 | 70,69 | 59,15 | 60,54 | ▲ 2,3% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 90 | 100 | 80 | 70 | 87 | ▲ 24,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (596,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.19), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,15 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.