Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VLM URGENT FOOD DELIVERY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, TUDOR NECULAI, 85, 979A, A, 1, 5, 700686
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 302.436 RON | 306.663 RON | 271.634 RON | 26.381 RON | 35.029 RON | 150.496 RON | 67.441 RON | 83.055 RON | 32.738 RON | 117.758 RON | 12.604 RON | 62.939 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 426.962 RON | 427.315 RON | 362.277 RON | 53.068 RON | 65.038 RON | 174.899 RON | 49.947 RON | 124.952 RON | 91.669 RON | 83.230 RON | 9.604 RON | 51.017 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 473.557 RON | 473.719 RON | 465.605 RON | −848 RON | 8.114 RON | 353.072 RON | 223.313 RON | 129.759 RON | 90.821 RON | 262.251 RON | 14.856 RON | 62.058 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (35)
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1724 Fabricarea tapetului
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5320 — Alte activități poștale și de curier
Top format din 149 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.49) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−848 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 302,4 K RON | 427,0 K RON | 473,6 K RON |
| Venituri totale | 306,7 K RON | 427,3 K RON | 473,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 271,6 K RON | 362,3 K RON | 465,6 K RON |
| Rezultat net | 26,4 K RON | 53,1 K RON | −848 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 572,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,49 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,44 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,20 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,35 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 31,88 |
| Durata stocaj (zile) | 12 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,63 |
| Durata încasare (zile) | 48 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 117,8 K RON | 150,5 K RON | 78,3% |
| 2024 | 83,2 K RON | 174,9 K RON | 47,6% |
| 2025 | 262,3 K RON | 353,1 K RON | 74,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 302,4 K RON | 427,0 K RON | 473,6 K RON | ▲ 10,9% |
| Rezultat net | 26,4 K RON | 53,1 K RON | −848 RON | ▼ 101,6% |
| Total active | 150,5 K RON | 174,9 K RON | 353,1 K RON | ▲ 101,9% |
| Capitaluri proprii | 32,7 K RON | 91,7 K RON | 90,8 K RON | ▼ 0,9% |
| Datorii totale | 117,8 K RON | 83,2 K RON | 262,3 K RON | ▲ 215,1% |
| Lichiditate curentă | 0,71 | 1,50 | 0,49 | ▼ 67,0% |
| Marjă netă (%) | 8,72 | 12,43 | -0,18 | ▼ 101,4% |
| Scor bonitate | 55 | 95 | 32 | ▼ 66,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 572,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (32/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.