Publicitate

ASV LOGISTIC AUTOMOBILE S.R.L.

CUI: 42128138 J22/139/2020 SRL Iaşi, Sat Horpaz, Comuna Miroslava
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42128138
Cod înmatriculare J22/139/2020
EUID ROONRC.J22/139/2020
Data înmatriculării 2020-01-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2021) 1 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Horpaz, Comuna Miroslava, PINULUI, 1A, 707313, CAMERA 2

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Horpaz, Comuna Miroslava
Stradă: PINULUI
Număr: 1A
Cod poștal: 707313
Completare adresă: CAMERA 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 103.279 RON 103.279 RON 69.104 RON 33.142 RON 34.175 RON 45.206 RON 0 RON 45.206 RON 33.342 RON 11.864 RON 2.467 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 151.968 RON 151.968 RON 110.499 RON 39.949 RON 41.469 RON 88.011 RON 0 RON 88.011 RON 73.291 RON 14.720 RON 2.467 RON 8.597 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ASĂVOAIE IOAN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2020–2021

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2021
152,0 K RON
Rezultat Net 2021
39,9 K RON
Total Active 2021
88,0 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20202021
Cifra de afaceri 103,3 K RON 152,0 K RON
Venituri totale 103,3 K RON 152,0 K RON
Cheltuieli totale 69,1 K RON 110,5 K RON
Rezultat net 33,1 K RON 39,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 200,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2021

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,98 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,81 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 5,23 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,98 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2021)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante88,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,5 K RON
Creanțe8,6 K RON
Numerar76,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2021)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 61,60
Durata stocaj (zile) 6
Rotație creanțe (ori/an) 17,68
Durata încasare (zile) 21

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
27,3%
Marjă netă
26,3%
ROA
45,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 11,9 K RON 45,2 K RON 26,2%
2021 14,7 K RON 88,0 K RON 16,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2021

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20202021 YoY
Cifra de afaceri 103,3 K RON 152,0 K RON ▲ 47,1%
Rezultat net 33,1 K RON 39,9 K RON ▲ 20,5%
Total active 45,2 K RON 88,0 K RON ▲ 94,7%
Capitaluri proprii 33,3 K RON 73,3 K RON ▲ 119,8%
Datorii totale 11,9 K RON 14,7 K RON ▲ 24,1%
Lichiditate curentă 3,81 5,98 ▲ 56,9%
Marjă netă (%) 32,09 26,29 ▼ 18,1%
Scor bonitate 87 100 ▲ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2021 (39,9 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.98), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2022 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 200,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2021.

Publicitate