Publicitate

CRI TRANSPORTI S.R.L.

CUI: 46036878 J22/1418/2022 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46036878
Cod înmatriculare J22/1418/2022
EUID ROONRC.J22/1418/2022
Data înmatriculării 2022-05-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2024) 5 angajați

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Petre Ţuţea, 33, 919, 4, 16, 700731, TR. 2

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: Petre Ţuţea
Număr: 33
Bloc: 919
Etaj: 4
Apartament: 16
Cod poștal: 700731
Completare adresă: TR. 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 106.896 RON 107.151 RON 22.546 RON 83.550 RON 84.605 RON 368.891 RON 260.266 RON 108.625 RON 83.750 RON 339.319 RON 1.276 RON 108.243 RON 0 RON 54.178 RON 1
2023 1.828.226 RON 1.830.360 RON 524.709 RON 1.291.904 RON 1.305.651 RON 1.717.410 RON 325.201 RON 1.392.209 RON 1.375.654 RON 495.362 RON 3.766 RON 755.247 RON 0 RON 153.606 RON 3
2024 2.400.820 RON 2.451.603 RON 1.155.060 RON 1.231.135 RON 1.296.543 RON 2.887.777 RON 308.089 RON 2.579.688 RON 2.606.789 RON 432.801 RON 17.256 RON 2.416.676 RON 6.346 RON 158.159 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

BALOŞI CRISTIAN-PETRU
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2022–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
2,40 M RON
Rezultat Net 2024
1,23 M RON
Total Active 2024
2,89 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202220232024
Cifra de afaceri 106,9 K RON 1,83 M RON 2,40 M RON
Venituri totale 107,2 K RON 1,83 M RON 2,45 M RON
Cheltuieli totale 22,5 K RON 524,7 K RON 1,16 M RON
Rezultat net 83,6 K RON 1,29 M RON 1,23 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 3,74 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,96 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,92 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,34 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 6,67 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate308,1 K RON (10.7%)
Active circulante2,58 M RON (89.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri17,3 K RON
Creanțe2,42 M RON
Numerar145,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 139,13
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 0,99
Durata încasare (zile) 367

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
54,0%
Marjă netă
51,3%
ROA
42,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 339,3 K RON 368,9 K RON 92,0%
2023 495,4 K RON 1,72 M RON 28,8%
2024 432,8 K RON 2,89 M RON 15,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202220232024 YoY
Cifra de afaceri 106,9 K RON 1,83 M RON 2,40 M RON ▲ 31,3%
Rezultat net 83,6 K RON 1,29 M RON 1,23 M RON ▼ 4,7%
Total active 368,9 K RON 1,72 M RON 2,89 M RON ▲ 68,1%
Capitaluri proprii 83,8 K RON 1,38 M RON 2,61 M RON ▲ 89,5%
Datorii totale 339,3 K RON 495,4 K RON 432,8 K RON ▼ 12,6%
Lichiditate curentă 0,32 2,81 5,96 ▲ 112,1%
Marjă netă (%) 78,16 70,66 51,28 ▼ 27,4%
Scor bonitate 55 100 95 ▼ 5,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (1,23 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.96), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,74 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.

Publicitate