Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CUPTOR DE VIS SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, VECHE, 73A, C3, 37, 707317, mansardă
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 38.402 RON | −38.402 RON | −38.402 RON | 371.686 RON | 322.257 RON | 49.429 RON | −71.671 RON | 634.556 RON | 0 RON | 45.130 RON | 0 RON | 191.199 RON | 1 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 48.339 RON | −48.339 RON | −48.339 RON | 8.099.846 RON | 559.383 RON | 7.540.463 RON | −120.010 RON | 964.612 RON | 0 RON | 7.535.659 RON | 7.484.349 RON | 229.105 RON | 1 |
| 2021 | 0 RON | 30.057 RON | 83.155 RON | −53.098 RON | −53.098 RON | 8.098.187 RON | 624.198 RON | 7.473.989 RON | −173.108 RON | 1.084.730 RON | 0 RON | 7.461.746 RON | 7.454.292 RON | 267.727 RON | 1 |
| 2022 | 0 RON | 30.057 RON | 92.723 RON | −62.666 RON | −62.666 RON | 8.123.186 RON | 618.868 RON | 7.504.318 RON | −235.774 RON | 1.242.289 RON | 0 RON | 7.470.709 RON | 7.424.235 RON | 307.564 RON | 1 |
| 2023 | 12.563 RON | 1.720.582 RON | 129.053 RON | 1.574.323 RON | 1.591.529 RON | 952.916 RON | 769.684 RON | 183.232 RON | 1.278.435 RON | 21.676 RON | 0 RON | 166.384 RON | 0 RON | 347.195 RON | 1 |
| 2024 | 70.800 RON | 70.800 RON | 68.274 RON | 1.818 RON | 2.526 RON | 1.054.446 RON | 808.257 RON | 246.189 RON | 1.280.253 RON | 198.895 RON | 0 RON | 237.007 RON | 0 RON | 424.702 RON | 1 |
| 2025 | 82.645 RON | 82.645 RON | 81.484 RON | 335 RON | 1.161 RON | 1.007.656 RON | 863.556 RON | 144.100 RON | 1.280.588 RON | 191.387 RON | 0 RON | 115.036 RON | 0 RON | 464.319 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Top format din 209 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.75) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 12,6 K RON | 70,8 K RON | 82,6 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 30,1 K RON | 30,1 K RON | 1,72 M RON | 70,8 K RON | 82,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 38,4 K RON | 48,3 K RON | 83,2 K RON | 92,7 K RON | 129,1 K RON | 68,3 K RON | 81,5 K RON |
| Rezultat net | −38,4 K RON | −48,3 K RON | −53,1 K RON | −62,7 K RON | 1,57 M RON | 1,8 K RON | 335 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 81,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,75 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,75 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,15 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 5,27 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,72 |
| Durata încasare (zile) | 508 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 634,6 K RON | 371,7 K RON | 170,7% |
| 2020 | 964,6 K RON | 8,10 M RON | 11,9% |
| 2021 | 1,08 M RON | 8,10 M RON | 13,4% |
| 2022 | 1,24 M RON | 8,12 M RON | 15,3% |
| 2023 | 21,7 K RON | 952,9 K RON | 2,3% |
| 2024 | 198,9 K RON | 1,05 M RON | 18,9% |
| 2025 | 191,4 K RON | 1,01 M RON | 19,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 12,6 K RON | 70,8 K RON | 82,6 K RON | ▲ 16,7% |
| Rezultat net | −38,4 K RON | −48,3 K RON | −53,1 K RON | −62,7 K RON | 1,57 M RON | 1,8 K RON | 335 RON | ▼ 81,6% |
| Total active | 371,7 K RON | 8,10 M RON | 8,10 M RON | 8,12 M RON | 952,9 K RON | 1,05 M RON | 1,01 M RON | ▼ 4,4% |
| Capitaluri proprii | −71,7 K RON | −120,0 K RON | −173,1 K RON | −235,8 K RON | 1,28 M RON | 1,28 M RON | 1,28 M RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 634,6 K RON | 964,6 K RON | 1,08 M RON | 1,24 M RON | 21,7 K RON | 198,9 K RON | 191,4 K RON | ▼ 3,8% |
| Lichiditate curentă | 0,08 | 7,82 | 6,89 | 6,04 | 8,45 | 1,24 | 0,75 | ▼ 39,2% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | 12.531,43 | 2,57 | 0,41 | ▼ 84,0% |
| Scor bonitate | 22 | 44 | 37 | 37 | 95 | 67 | 60 | ▼ 10,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (335 RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.