DRES MODA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, CUZA VODĂ, 8, A, A, 700036, parter, spaţiu comercial
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 256.705 RON | 423.195 RON | 237.814 RON | 182.865 RON | 185.381 RON | 216.348 RON | 3.397 RON | 212.951 RON | 183.065 RON | 33.283 RON | 85.000 RON | 126.621 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 328.995 RON | 453.995 RON | 377.879 RON | 71.928 RON | 76.116 RON | 374.990 RON | 9.881 RON | 365.109 RON | 254.993 RON | 119.997 RON | 103.358 RON | 256.358 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2025 | 103.855 RON | 173.870 RON | 172.625 RON | 112 RON | 1.245 RON | 287.545 RON | 6.745 RON | 280.800 RON | 207.105 RON | 80.440 RON | 274.753 RON | 1.730 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4642 — Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Top format din 42 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 256,7 K RON | 329,0 K RON | 103,9 K RON |
| Venituri totale | 423,2 K RON | 454,0 K RON | 173,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 237,8 K RON | 377,9 K RON | 172,6 K RON |
| Rezultat net | 182,9 K RON | 71,9 K RON | 112 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 77,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,49 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,08 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,57 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,38 |
| Durata stocaj (zile) | 966 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 60,03 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 33,3 K RON | 216,3 K RON | 15,4% |
| 2024 | 120,0 K RON | 375,0 K RON | 32,0% |
| 2025 | 80,4 K RON | 287,5 K RON | 28,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 256,7 K RON | 329,0 K RON | 103,9 K RON | ▼ 68,4% |
| Rezultat net | 182,9 K RON | 71,9 K RON | 112 RON | ▼ 99,8% |
| Total active | 216,3 K RON | 375,0 K RON | 287,5 K RON | ▼ 23,3% |
| Capitaluri proprii | 183,1 K RON | 255,0 K RON | 207,1 K RON | ▼ 18,8% |
| Datorii totale | 33,3 K RON | 120,0 K RON | 80,4 K RON | ▼ 33,0% |
| Lichiditate curentă | 6,40 | 3,04 | 3,49 | ▲ 14,7% |
| Marjă netă (%) | 71,24 | 21,86 | 0,11 | ▼ 99,5% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 77 | ▼ 11,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (112 RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.49), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.