Publicitate

LASH GROUP S.R.L.

CUI: 41070380 J22/1742/2019 SRL Iaşi, Sat Dancu, Comuna Holboca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41070380
Cod înmatriculare J22/1742/2019
EUID ROONRC.J22/1742/2019
Data înmatriculării 2019-05-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Dancu, Comuna Holboca, C 3, A, 2, 8, 707252, camera 1

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Dancu, Comuna Holboca
Bloc: C 3
Scară: A
Etaj: 2
Apartament: 8
Cod poștal: 707252
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 61.770 RON 61.953 RON 26.292 RON 33.808 RON 35.661 RON 77.229 RON 0 RON 77.229 RON 34.008 RON 43.221 RON 54.881 RON 7.912 RON 0 RON 0 RON 0
2020 674.694 RON 674.951 RON 369.794 RON 295.373 RON 305.157 RON 380.172 RON 0 RON 380.172 RON 303.726 RON 76.446 RON 92.148 RON 137.094 RON 0 RON 0 RON 0
2021 975.575 RON 986.002 RON 661.987 RON 316.355 RON 324.015 RON 670.515 RON 11.075 RON 659.440 RON 620.081 RON 50.434 RON 163.239 RON 259.852 RON 0 RON 0 RON 1
2022 979.861 RON 981.411 RON 728.256 RON 244.825 RON 253.155 RON 1.044.828 RON 84.623 RON 960.205 RON 864.906 RON 179.922 RON 206.325 RON 697.452 RON 0 RON 0 RON 1
2023 1.091.729 RON 1.093.290 RON 743.916 RON 340.091 RON 349.374 RON 1.446.499 RON 62.994 RON 1.383.505 RON 1.204.996 RON 241.503 RON 204.132 RON 1.039.145 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.050.620 RON 1.051.109 RON 922.839 RON 102.030 RON 128.270 RON 1.671.618 RON 41.724 RON 1.629.894 RON 1.307.026 RON 364.592 RON 214.385 RON 1.345.730 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

GALIŢ CĂTĂLIN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
1,05 M RON
Rezultat Net 2024
102,0 K RON
Total Active 2024
1,67 M RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 61,8 K RON 674,7 K RON 975,6 K RON 979,9 K RON 1,09 M RON 1,05 M RON
Venituri totale 62,0 K RON 675,0 K RON 986,0 K RON 981,4 K RON 1,09 M RON 1,05 M RON
Cheltuieli totale 26,3 K RON 369,8 K RON 662,0 K RON 728,3 K RON 743,9 K RON 922,8 K RON
Rezultat net 33,8 K RON 295,4 K RON 316,4 K RON 244,8 K RON 340,1 K RON 102,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,43 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,47 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,88 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,19 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,58 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate41,7 K RON (2.5%)
Active circulante1,63 M RON (97.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri214,4 K RON
Creanțe1,35 M RON
Numerar69,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,90
Durata stocaj (zile) 75
Rotație creanțe (ori/an) 0,78
Durata încasare (zile) 468

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,2%
Marjă netă
9,7%
ROA
6,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 43,2 K RON 77,2 K RON 56,0%
2020 76,4 K RON 380,2 K RON 20,1%
2021 50,4 K RON 670,5 K RON 7,5%
2022 179,9 K RON 1,04 M RON 17,2%
2023 241,5 K RON 1,45 M RON 16,7%
2024 364,6 K RON 1,67 M RON 21,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 61,8 K RON 674,7 K RON 975,6 K RON 979,9 K RON 1,09 M RON 1,05 M RON ▼ 3,8%
Rezultat net 33,8 K RON 295,4 K RON 316,4 K RON 244,8 K RON 340,1 K RON 102,0 K RON ▼ 70,0%
Total active 77,2 K RON 380,2 K RON 670,5 K RON 1,04 M RON 1,45 M RON 1,67 M RON ▲ 15,6%
Capitaluri proprii 34,0 K RON 303,7 K RON 620,1 K RON 864,9 K RON 1,20 M RON 1,31 M RON ▲ 8,5%
Datorii totale 43,2 K RON 76,4 K RON 50,4 K RON 179,9 K RON 241,5 K RON 364,6 K RON ▲ 51,0%
Lichiditate curentă 1,79 4,97 13,08 5,34 5,73 4,47 ▼ 22,0%
Marjă netă (%) 54,73 43,78 32,43 24,99 31,15 9,71 ▼ 68,8%
Scor bonitate 77 100 100 80 100 75 ▼ 25,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (102,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,43 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.

Publicitate