Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ESTETIC ART SMILE SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Ştefan cel Mare şi Sfânt, 4, A8, 3, 15, 700497
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 131.158 RON | 163.318 RON | 202.229 RON | −42.743 RON | −38.911 RON | 226.216 RON | 198.445 RON | 27.771 RON | −169.615 RON | 395.935 RON | 0 RON | 22.487 RON | 0 RON | 104 RON | 0 |
| 2020 | 216.670 RON | 216.672 RON | 203.528 RON | 7.189 RON | 13.144 RON | 186.954 RON | 161.862 RON | 25.092 RON | −162.427 RON | 349.821 RON | 252 RON | 22.310 RON | 0 RON | 440 RON | 0 |
| 2021 | 369.980 RON | 378.980 RON | 288.740 RON | 78.871 RON | 90.240 RON | 231.841 RON | 168.570 RON | 63.271 RON | −83.556 RON | 315.397 RON | 1.320 RON | 27.255 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 787.411 RON | 787.412 RON | 716.033 RON | 63.661 RON | 71.379 RON | 384.815 RON | 269.012 RON | 115.803 RON | 25.047 RON | 359.966 RON | 0 RON | 36.349 RON | 0 RON | 198 RON | 0 |
| 2024 | 792.628 RON | 802.694 RON | 699.923 RON | 81.176 RON | 102.771 RON | 523.525 RON | 332.232 RON | 191.293 RON | 87.227 RON | 436.772 RON | 0 RON | 21.634 RON | 0 RON | 474 RON | 2 |
| 2025 | 988.429 RON | 999.255 RON | 791.037 RON | 176.323 RON | 208.218 RON | 681.729 RON | 568.148 RON | 113.581 RON | 263.550 RON | 418.733 RON | 0 RON | 36.884 RON | 0 RON | 554 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8623 — Activități de asistență stomatologică
Top format din 618 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.27) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 131,2 K RON | 216,7 K RON | 370,0 K RON | 787,4 K RON | 792,6 K RON | 988,4 K RON |
| Venituri totale | 163,3 K RON | 216,7 K RON | 379,0 K RON | 787,4 K RON | 802,7 K RON | 999,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 202,2 K RON | 203,5 K RON | 288,7 K RON | 716,0 K RON | 699,9 K RON | 791,0 K RON |
| Rezultat net | −42,7 K RON | 7,2 K RON | 78,9 K RON | 63,7 K RON | 81,2 K RON | 176,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,14 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,27 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,27 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,63 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 26,80 |
| Durata încasare (zile) | 14 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 395,9 K RON | 226,2 K RON | 175,0% |
| 2020 | 349,8 K RON | 187,0 K RON | 187,1% |
| 2021 | 315,4 K RON | 231,8 K RON | 136,0% |
| 2023 | 360,0 K RON | 384,8 K RON | 93,5% |
| 2024 | 436,8 K RON | 523,5 K RON | 83,4% |
| 2025 | 418,7 K RON | 681,7 K RON | 61,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 131,2 K RON | 216,7 K RON | 370,0 K RON | 787,4 K RON | 792,6 K RON | 988,4 K RON | ▲ 24,7% |
| Rezultat net | −42,7 K RON | 7,2 K RON | 78,9 K RON | 63,7 K RON | 81,2 K RON | 176,3 K RON | ▲ 117,2% |
| Total active | 226,2 K RON | 187,0 K RON | 231,8 K RON | 384,8 K RON | 523,5 K RON | 681,7 K RON | ▲ 30,2% |
| Capitaluri proprii | −169,6 K RON | −162,4 K RON | −83,6 K RON | 25,0 K RON | 87,2 K RON | 263,6 K RON | ▲ 202,1% |
| Datorii totale | 395,9 K RON | 349,8 K RON | 315,4 K RON | 360,0 K RON | 436,8 K RON | 418,7 K RON | ▼ 4,1% |
| Lichiditate curentă | 0,07 | 0,07 | 0,20 | 0,32 | 0,44 | 0,27 | ▼ 38,1% |
| Marjă netă (%) | -32,59 | 3,32 | 21,32 | 8,08 | 10,24 | 17,84 | ▲ 74,2% |
| Scor bonitate | 19 | 45 | 55 | 51 | 63 | 68 | ▲ 7,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (176,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,14 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.