Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EVENT TIM FOOD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Glodenii Gândului, Comuna Ţibăneşti, PRINCIPALĂ, 26, 1, 707546, Corp C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 216.375 RON | 216.376 RON | 212.297 RON | 2.174 RON | 4.079 RON | 75.700 RON | 44.430 RON | 31.270 RON | 71.731 RON | 5.952 RON | 1.459 RON | 3.158 RON | 0 RON | 1.983 RON | 1 |
| 2024 | 190.010 RON | 190.012 RON | 171.345 RON | 15.658 RON | 18.667 RON | 84.868 RON | 30.154 RON | 54.714 RON | 81.955 RON | 4.711 RON | 6.212 RON | 4.260 RON | 0 RON | 1.798 RON | 1 |
| 2025 | 95.765 RON | 95.856 RON | 87.761 RON | 6.833 RON | 8.095 RON | 41.717 RON | 19.405 RON | 22.312 RON | 38.787 RON | 5.367 RON | 741 RON | 1.234 RON | 0 RON | 2.437 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5621 — Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Top format din 51 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 216,4 K RON | 190,0 K RON | 95,8 K RON |
| Venituri totale | 216,4 K RON | 190,0 K RON | 95,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 212,3 K RON | 171,3 K RON | 87,8 K RON |
| Rezultat net | 2,2 K RON | 15,7 K RON | 6,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 46,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,02 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,79 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,77 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 129,24 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 77,61 |
| Durata încasare (zile) | 5 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 6,0 K RON | 75,7 K RON | 7,9% |
| 2024 | 4,7 K RON | 84,9 K RON | 5,6% |
| 2025 | 5,4 K RON | 41,7 K RON | 12,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 216,4 K RON | 190,0 K RON | 95,8 K RON | ▼ 49,6% |
| Rezultat net | 2,2 K RON | 15,7 K RON | 6,8 K RON | ▼ 56,4% |
| Total active | 75,7 K RON | 84,9 K RON | 41,7 K RON | ▼ 50,8% |
| Capitaluri proprii | 71,7 K RON | 82,0 K RON | 38,8 K RON | ▼ 52,7% |
| Datorii totale | 6,0 K RON | 4,7 K RON | 5,4 K RON | ▲ 13,9% |
| Lichiditate curentă | 5,25 | 11,61 | 4,16 | ▼ 64,2% |
| Marjă netă (%) | 1,00 | 8,24 | 7,14 | ▼ 13,3% |
| Scor bonitate | 77 | 90 | 75 | ▼ 16,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.