ARTFLOOR ENGINEERING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, ARH. ION BERINDEI, 24, 700615
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 27.060 RON | −27.060 RON | −27.060 RON | 352 RON | 0 RON | 352 RON | −26.860 RON | 27.212 RON | 0 RON | 133 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 4.724 RON | 123.911 RON | 120.034 RON | 2.638 RON | 3.877 RON | 12.740 RON | 6.914 RON | 5.826 RON | −24.222 RON | 36.962 RON | 0 RON | 5.502 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 39.691 RON | −39.691 RON | −39.691 RON | 10.599 RON | 4.039 RON | 6.560 RON | −63.912 RON | 74.511 RON | 0 RON | 5.502 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 53.145 RON | −53.145 RON | −53.145 RON | 10.713 RON | 1.165 RON | 9.548 RON | −117.057 RON | 127.770 RON | 0 RON | 5.502 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 735.908 RON | 743.966 RON | 459.118 RON | 268.418 RON | 284.848 RON | 350.086 RON | 5.721 RON | 344.365 RON | 151.362 RON | 198.724 RON | 0 RON | 341.135 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 198.531 RON | 221.530 RON | 214.323 RON | 5.519 RON | 7.207 RON | 400.007 RON | 5.042 RON | 394.965 RON | 156.881 RON | 243.126 RON | 0 RON | 361.395 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4333 — Lucrări de pardosire și placare a pereților
Top format din 87 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 4,7 K RON | 0 RON | 0 RON | 735,9 K RON | 198,5 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 123,9 K RON | 0 RON | 0 RON | 744,0 K RON | 221,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 27,1 K RON | 120,0 K RON | 39,7 K RON | 53,1 K RON | 459,1 K RON | 214,3 K RON |
| Rezultat net | −27,1 K RON | 2,6 K RON | −39,7 K RON | −53,1 K RON | 268,4 K RON | 5,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 475,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,62 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,62 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,14 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,65 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,55 |
| Durata încasare (zile) | 664 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 27,2 K RON | 352 RON | 7.730,7% |
| 2021 | 37,0 K RON | 12,7 K RON | 290,1% |
| 2022 | 74,5 K RON | 10,6 K RON | 703,0% |
| 2023 | 127,8 K RON | 10,7 K RON | 1.192,7% |
| 2024 | 198,7 K RON | 350,1 K RON | 56,8% |
| 2025 | 243,1 K RON | 400,0 K RON | 60,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 4,7 K RON | 0 RON | 0 RON | 735,9 K RON | 198,5 K RON | ▼ 73,0% |
| Rezultat net | −27,1 K RON | 2,6 K RON | −39,7 K RON | −53,1 K RON | 268,4 K RON | 5,5 K RON | ▼ 97,9% |
| Total active | 352 RON | 12,7 K RON | 10,6 K RON | 10,7 K RON | 350,1 K RON | 400,0 K RON | ▲ 14,3% |
| Capitaluri proprii | −26,9 K RON | −24,2 K RON | −63,9 K RON | −117,1 K RON | 151,4 K RON | 156,9 K RON | ▲ 3,6% |
| Datorii totale | 27,2 K RON | 37,0 K RON | 74,5 K RON | 127,8 K RON | 198,7 K RON | 243,1 K RON | ▲ 22,3% |
| Lichiditate curentă | 0,01 | 0,16 | 0,09 | 0,07 | 1,73 | 1,62 | ▼ 6,3% |
| Marjă netă (%) | – | 55,84 | – | – | 36,47 | 2,78 | ▼ 92,4% |
| Scor bonitate | 22 | 50 | 15 | 15 | 85 | 60 | ▼ 29,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 475,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.