Publicitate

EMACOM SRL

CUI: 16147769 J22/288/2004 SRL Iaşi, Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16147769
Cod înmatriculare J22/288/2004
EUID ROONRC.J22/288/2004
Data înmatriculării 2004-02-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2025) 8 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, ELIBERĂRII, 23, 707085

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea
Stradă: ELIBERĂRII
Număr: 23
Cod poștal: 707085

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 206.882 RON 358.225 RON 289.262 RON 66.098 RON 68.963 RON 481.261 RON 466.255 RON 15.006 RON 270.380 RON 210.881 RON 11.281 RON 3.142 RON 0 RON 0 RON 8
2024 258.030 RON 398.052 RON 351.999 RON 42.103 RON 46.053 RON 499.910 RON 480.055 RON 19.855 RON 312.483 RON 187.427 RON 2.779 RON 9.141 RON 0 RON 0 RON 6
2025 313.945 RON 514.094 RON 508.811 RON 2.144 RON 5.283 RON 508.675 RON 486.685 RON 21.990 RON 314.627 RON 194.048 RON 4.370 RON 2.462 RON 0 RON 0 RON 8

Reprezentanți și administratori (2)

DĂDĂCUŞ CĂTĂLINA ELENA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului
DĂDĂCUŞ MARIUS
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 86 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.11) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
313,9 K RON
Rezultat Net 2025
2,1 K RON
Total Active 2025
508,7 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 206,9 K RON 258,0 K RON 313,9 K RON
Venituri totale 358,2 K RON 398,1 K RON 514,1 K RON
Cheltuieli totale 289,3 K RON 352,0 K RON 508,8 K RON
Rezultat net 66,1 K RON 42,1 K RON 2,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 366,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,11 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,09 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,62 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate486,7 K RON (95.7%)
Active circulante22,0 K RON (4.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri4,4 K RON
Creanțe2,5 K RON
Numerar15,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 71,84
Durata stocaj (zile) 5
Rotație creanțe (ori/an) 127,52
Durata încasare (zile) 3

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,7%
Marjă netă
0,7%
ROA
0,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 210,9 K RON 481,3 K RON 43,8%
2024 187,4 K RON 499,9 K RON 37,5%
2025 194,0 K RON 508,7 K RON 38,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 206,9 K RON 258,0 K RON 313,9 K RON ▲ 21,7%
Rezultat net 66,1 K RON 42,1 K RON 2,1 K RON ▼ 94,9%
Total active 481,3 K RON 499,9 K RON 508,7 K RON ▲ 1,8%
Capitaluri proprii 270,4 K RON 312,5 K RON 314,6 K RON ▲ 0,7%
Datorii totale 210,9 K RON 187,4 K RON 194,0 K RON ▲ 3,5%
Lichiditate curentă 0,07 0,11 0,11 ▲ 7,0%
Marjă netă (%) 31,95 16,32 0,68 ▼ 95,8%
Scor bonitate 65 73 63 ▼ 13,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 366,7 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate