Publicitate

MEDIA MONTAJ SRL

CUI: 38310874 J22/3106/2017 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38310874
Cod înmatriculare J22/3106/2017
EUID ROONRC.J22/3106/2017
Data înmatriculării 2017-10-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, NAŢIONALĂ, 56, A4, 1, 3

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: NAŢIONALĂ
Număr: 56
Bloc: A4
Etaj: 1
Apartament: 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 177.581 RON 177.581 RON 126.061 RON 49.780 RON 51.520 RON 60.684 RON 0 RON 60.684 RON 50.020 RON 10.710 RON 3.689 RON 5.855 RON 0 RON 46 RON 1
2024 262.216 RON 262.216 RON 160.743 RON 98.902 RON 101.473 RON 109.427 RON 0 RON 109.427 RON 99.142 RON 10.285 RON 1.148 RON 49.794 RON 0 RON 0 RON 1
2025 177.348 RON 179.348 RON 171.898 RON 5.018 RON 7.450 RON 89.773 RON 0 RON 89.773 RON 74.160 RON 15.733 RON 7.442 RON 47.861 RON 0 RON 120 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CHIRATCU CIPRIAN
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (33)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 530 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
177,3 K RON
Rezultat Net 2025
5,0 K RON
Total Active 2025
89,8 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 177,6 K RON 262,2 K RON 177,3 K RON
Venituri totale 177,6 K RON 262,2 K RON 179,3 K RON
Cheltuieli totale 126,1 K RON 160,7 K RON 171,9 K RON
Rezultat net 49,8 K RON 98,9 K RON 5,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 205,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,71 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,23 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,19 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,71 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante89,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri7,4 K RON
Creanțe47,9 K RON
Numerar34,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 23,83
Durata stocaj (zile) 15
Rotație creanțe (ori/an) 3,71
Durata încasare (zile) 99

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,2%
Marjă netă
2,8%
ROA
5,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 10,7 K RON 60,7 K RON 17,7%
2024 10,3 K RON 109,4 K RON 9,4%
2025 15,7 K RON 89,8 K RON 17,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 177,6 K RON 262,2 K RON 177,3 K RON ▼ 32,4%
Rezultat net 49,8 K RON 98,9 K RON 5,0 K RON ▼ 94,9%
Total active 60,7 K RON 109,4 K RON 89,8 K RON ▼ 18,0%
Capitaluri proprii 50,0 K RON 99,1 K RON 74,2 K RON ▼ 25,2%
Datorii totale 10,7 K RON 10,3 K RON 15,7 K RON ▲ 53,0%
Lichiditate curentă 5,67 10,64 5,71 ▼ 46,4%
Marjă netă (%) 28,03 37,72 2,83 ▼ 92,5%
Scor bonitate 87 100 70 ▼ 30,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.71), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 205,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate