Publicitate

PRAGMA TRADE INTERNAŢIONAL SRL

CUI: 37053390 J22/321/2017 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37053390
Cod înmatriculare J22/321/2017
EUID ROONRC.J22/321/2017
Data înmatriculării 2017-02-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, FAGULUI, 8, B4, 1, 15, 700472

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: FAGULUI
Număr: 8
Bloc: B4
Etaj: 1
Apartament: 15
Cod poștal: 700472

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 9.087 RON 9.087 RON 9.892 RON −1.078 RON −805 RON 4.829 RON 270 RON 4.559 RON −6.320 RON 11.149 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 18.281 RON 18.281 RON 3.089 RON 14.653 RON 15.192 RON 8.964 RON 0 RON 8.964 RON 8.332 RON 632 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 90.557 RON 90.557 RON 4.113 RON 83.780 RON 86.444 RON 84.951 RON 0 RON 84.951 RON 84.020 RON 931 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 75.269 RON 75.269 RON 5.235 RON 67.821 RON 70.034 RON 68.397 RON 0 RON 68.397 RON 68.061 RON 336 RON 0 RON 57.623 RON 0 RON 0 RON 0
2023 120.389 RON 120.389 RON 16.702 RON 87.392 RON 103.687 RON 88.725 RON 0 RON 88.725 RON 87.633 RON 1.092 RON 0 RON 50.015 RON 0 RON 0 RON 0
2024 113.090 RON 113.090 RON 33.085 RON 66.677 RON 80.005 RON 118.717 RON 5.091 RON 113.626 RON 66.918 RON 51.799 RON 0 RON 80.594 RON 0 RON 0 RON 0
2025 82.915 RON 82.915 RON 27.492 RON 45.290 RON 55.423 RON 84.277 RON 2.647 RON 81.630 RON 45.531 RON 38.746 RON 1 RON 38.697 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

COJOCARIU IOAN IUSTINIAN
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 483 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
82,9 K RON
Rezultat Net 2025
45,3 K RON
Total Active 2025
84,3 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 9,1 K RON 18,3 K RON 90,6 K RON 75,3 K RON 120,4 K RON 113,1 K RON 82,9 K RON
Venituri totale 9,1 K RON 18,3 K RON 90,6 K RON 75,3 K RON 120,4 K RON 113,1 K RON 82,9 K RON
Cheltuieli totale 9,9 K RON 3,1 K RON 4,1 K RON 5,2 K RON 16,7 K RON 33,1 K RON 27,5 K RON
Rezultat net −1,1 K RON 14,7 K RON 83,8 K RON 67,8 K RON 87,4 K RON 66,7 K RON 45,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 135,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,11 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,11 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,11 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,18 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,6 K RON (3.1%)
Active circulante81,6 K RON (96.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1 RON
Creanțe38,7 K RON
Numerar42,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 82.915,00
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 2,14
Durata încasare (zile) 170

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
66,8%
Marjă netă
54,6%
ROA
53,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 11,1 K RON 4,8 K RON 230,9%
2020 632 RON 9,0 K RON 7,1%
2021 931 RON 85,0 K RON 1,1%
2022 336 RON 68,4 K RON 0,5%
2023 1,1 K RON 88,7 K RON 1,2%
2024 51,8 K RON 118,7 K RON 43,6%
2025 38,7 K RON 84,3 K RON 46,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 9,1 K RON 18,3 K RON 90,6 K RON 75,3 K RON 120,4 K RON 113,1 K RON 82,9 K RON ▼ 26,7%
Rezultat net −1,1 K RON 14,7 K RON 83,8 K RON 67,8 K RON 87,4 K RON 66,7 K RON 45,3 K RON ▼ 32,1%
Total active 4,8 K RON 9,0 K RON 85,0 K RON 68,4 K RON 88,7 K RON 118,7 K RON 84,3 K RON ▼ 29,0%
Capitaluri proprii −6,3 K RON 8,3 K RON 84,0 K RON 68,1 K RON 87,6 K RON 66,9 K RON 45,5 K RON ▼ 32,0%
Datorii totale 11,1 K RON 632 RON 931 RON 336 RON 1,1 K RON 51,8 K RON 38,7 K RON ▼ 25,2%
Lichiditate curentă 0,41 14,18 91,25 203,56 81,25 2,19 2,11 ▼ 4,0%
Marjă netă (%) -11,86 80,15 92,52 90,10 72,59 58,96 54,62 ▼ 7,4%
Scor bonitate 19 100 100 87 95 80 80 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (45,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 135,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate