Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PROVIDER MOB S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Prof. Nicolae Oblu, 10C, B8, 2, 26
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 160.840 RON | 176.002 RON | 176.327 RON | −2.085 RON | −325 RON | 31.736 RON | 3.289 RON | 28.447 RON | 18.636 RON | 4.600 RON | 15.314 RON | 8.500 RON | 8.500 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 81.380 RON | 81.380 RON | 100.647 RON | −20.696 RON | −19.267 RON | 33.317 RON | 4.232 RON | 29.085 RON | −2.061 RON | 14.714 RON | 17.556 RON | 0 RON | 20.664 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 144.470 RON | 144.470 RON | 184.782 RON | −41.758 RON | −40.312 RON | 95.536 RON | 3.840 RON | 91.696 RON | −43.818 RON | 21.711 RON | 83.543 RON | 0 RON | 117.643 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Top format din 100 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−43.818 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−41.758 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 160,8 K RON | 81,4 K RON | 144,5 K RON |
| Venituri totale | 176,0 K RON | 81,4 K RON | 144,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 176,3 K RON | 100,6 K RON | 184,8 K RON |
| Rezultat net | −2,1 K RON | −20,7 K RON | −41,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 112,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,22 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,38 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,40 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,73 |
| Durata stocaj (zile) | 211 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 4,6 K RON | 31,7 K RON | 14,5% |
| 2024 | 14,7 K RON | 33,3 K RON | 44,2% |
| 2025 | 21,7 K RON | 95,5 K RON | 22,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 160,8 K RON | 81,4 K RON | 144,5 K RON | ▲ 77,5% |
| Rezultat net | −2,1 K RON | −20,7 K RON | −41,8 K RON | ▼ 101,8% |
| Total active | 31,7 K RON | 33,3 K RON | 95,5 K RON | ▲ 186,7% |
| Capitaluri proprii | 18,6 K RON | −2,1 K RON | −43,8 K RON | ▼ 2.026,1% |
| Datorii totale | 4,6 K RON | 14,7 K RON | 21,7 K RON | ▲ 47,6% |
| Lichiditate curentă | 6,18 | 1,98 | 4,22 | ▲ 113,7% |
| Marjă netă (%) | -1,30 | -25,43 | -28,90 | ▼ 13,6% |
| Scor bonitate | 64 | 29 | 49 | ▲ 69,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (4.22), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (49/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.