Publicitate

ITLOGISTIC S.R.L.

CUI: 40285039 J22/3392/2018 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40285039
Cod înmatriculare J22/3392/2018
EUID ROONRC.J22/3392/2018
Data înmatriculării 2018-12-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, VASILE ALECSANDRI, 7, A4, 1, 5, 700054

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: VASILE ALECSANDRI
Număr: 7
Bloc: A4
Etaj: 1
Apartament: 5
Cod poștal: 700054

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 273.154 RON 290.647 RON 208.450 RON 79.496 RON 82.197 RON 134.101 RON 23.335 RON 110.766 RON 92.591 RON 47.010 RON 1.785 RON 72.411 RON 0 RON 5.500 RON 2
2024 230.601 RON 230.601 RON 233.927 RON −6.527 RON −3.326 RON 111.088 RON 3.251 RON 107.837 RON 57.368 RON 53.720 RON 1.785 RON 78.792 RON 0 RON 0 RON 2
2025 70.255 RON 70.304 RON 87.149 RON −16.845 RON −16.845 RON 69.653 RON 0 RON 69.653 RON 40.523 RON 29.130 RON 1.785 RON 35.806 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

STIRCIA MARIUS SEBASTIAN
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 25 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−16.845 RON)
Cifra de Afaceri 2025
70,3 K RON
Rezultat Net 2025
−16,8 K RON
Total Active 2025
69,7 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 273,2 K RON 230,6 K RON 70,3 K RON
Venituri totale 290,6 K RON 230,6 K RON 70,3 K RON
Cheltuieli totale 208,5 K RON 233,9 K RON 87,1 K RON
Rezultat net 79,5 K RON −6,5 K RON −16,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −11,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,39 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,33 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,10 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,39 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante69,7 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,8 K RON
Creanțe35,8 K RON
Numerar32,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 39,36
Durata stocaj (zile) 9
Rotație creanțe (ori/an) 1,96
Durata încasare (zile) 186

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-24,0%
Marjă netă
-24,0%
ROA
-24,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 47,0 K RON 134,1 K RON 35,1%
2024 53,7 K RON 111,1 K RON 48,4%
2025 29,1 K RON 69,7 K RON 41,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 273,2 K RON 230,6 K RON 70,3 K RON ▼ 69,5%
Rezultat net 79,5 K RON −6,5 K RON −16,8 K RON ▼ 158,1%
Total active 134,1 K RON 111,1 K RON 69,7 K RON ▼ 37,3%
Capitaluri proprii 92,6 K RON 57,4 K RON 40,5 K RON ▼ 29,4%
Datorii totale 47,0 K RON 53,7 K RON 29,1 K RON ▼ 45,8%
Lichiditate curentă 2,36 2,01 2,39 ▲ 19,1%
Marjă netă (%) 29,10 -2,83 -23,98 ▼ 747,3%
Scor bonitate 87 57 64 ▲ 12,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (2.39), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate