Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OYO COFFEE IASI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, LUCEAFĂRULUI, 13, 89, B, 2, 9, 707085
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 100 RON | 0 RON | 100 RON | 100 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 100 RON | 0 RON | 100 RON | 100 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 191.177 RON | 191.177 RON | 175.327 RON | 15.034 RON | 15.850 RON | 65.636 RON | 57.352 RON | 8.284 RON | 15.134 RON | 50.502 RON | 4.937 RON | 73 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 449.533 RON | 449.533 RON | 434.032 RON | 13.365 RON | 15.501 RON | 167.722 RON | 54.235 RON | 113.487 RON | 28.499 RON | 139.223 RON | 3.498 RON | 29.639 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 457.437 RON | 457.437 RON | 352.921 RON | 90.301 RON | 104.516 RON | 277.207 RON | 38.761 RON | 238.446 RON | 118.800 RON | 158.407 RON | 26.444 RON | 30.347 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4781 — Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Top format din 102 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 191,2 K RON | 449,5 K RON | 457,4 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 191,2 K RON | 449,5 K RON | 457,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 0 RON | 175,3 K RON | 434,0 K RON | 352,9 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 15,0 K RON | 13,4 K RON | 90,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 629,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,51 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,34 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,15 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,75 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 17,30 |
| Durata stocaj (zile) | 21 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,07 |
| Durata încasare (zile) | 24 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 100 RON | 0,0% |
| 2022 | 0 RON | 100 RON | 0,0% |
| 2023 | 50,5 K RON | 65,6 K RON | 76,9% |
| 2024 | 139,2 K RON | 167,7 K RON | 83,0% |
| 2025 | 158,4 K RON | 277,2 K RON | 57,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 191,2 K RON | 449,5 K RON | 457,4 K RON | ▲ 1,8% |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 15,0 K RON | 13,4 K RON | 90,3 K RON | ▲ 575,7% |
| Total active | 100 RON | 100 RON | 65,6 K RON | 167,7 K RON | 277,2 K RON | ▲ 65,3% |
| Capitaluri proprii | 100 RON | 100 RON | 15,1 K RON | 28,5 K RON | 118,8 K RON | ▲ 316,9% |
| Datorii totale | 0 RON | 0 RON | 50,5 K RON | 139,2 K RON | 158,4 K RON | ▲ 13,8% |
| Lichiditate curentă | – | – | 0,16 | 0,82 | 1,51 | ▲ 84,7% |
| Marjă netă (%) | – | – | 7,86 | 2,97 | 19,74 | ▲ 564,6% |
| Scor bonitate | 47 | 47 | 50 | 58 | 85 | ▲ 46,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (90,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 629,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.