Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STONEDENT CONSULT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, GAROAFEI, 53, D, 1, 4, 8, 707410
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 97.258 RON | 97.258 RON | 9.857 RON | 86.237 RON | 87.401 RON | 90.345 RON | 0 RON | 90.345 RON | 86.337 RON | 4.008 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 366.824 RON | 382.687 RON | 96.126 RON | 282.893 RON | 286.561 RON | 487.971 RON | 160.373 RON | 327.598 RON | 369.210 RON | 118.761 RON | 140 RON | 314.125 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 441.687 RON | 455.260 RON | 225.466 RON | 216.737 RON | 229.794 RON | 228.940 RON | 117.627 RON | 111.313 RON | 216.867 RON | 12.073 RON | 0 RON | 63.670 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 603.090 RON | 625.112 RON | 254.528 RON | 351.830 RON | 370.584 RON | 459.880 RON | 160.944 RON | 298.936 RON | 351.960 RON | 107.920 RON | 0 RON | 273.475 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8623 — Activități de asistență stomatologică
Top format din 577 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 97,3 K RON | 366,8 K RON | 441,7 K RON | 603,1 K RON |
| Venituri totale | 97,3 K RON | 382,7 K RON | 455,3 K RON | 625,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 9,9 K RON | 96,1 K RON | 225,5 K RON | 254,5 K RON |
| Rezultat net | 86,2 K RON | 282,9 K RON | 216,7 K RON | 351,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 775,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,77 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,77 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,26 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,21 |
| Durata încasare (zile) | 166 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 4,0 K RON | 90,3 K RON | 4,4% |
| 2023 | 118,8 K RON | 488,0 K RON | 24,3% |
| 2024 | 12,1 K RON | 228,9 K RON | 5,3% |
| 2025 | 107,9 K RON | 459,9 K RON | 23,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 97,3 K RON | 366,8 K RON | 441,7 K RON | 603,1 K RON | ▲ 36,5% |
| Rezultat net | 86,2 K RON | 282,9 K RON | 216,7 K RON | 351,8 K RON | ▲ 62,3% |
| Total active | 90,3 K RON | 488,0 K RON | 228,9 K RON | 459,9 K RON | ▲ 100,9% |
| Capitaluri proprii | 86,3 K RON | 369,2 K RON | 216,9 K RON | 352,0 K RON | ▲ 62,3% |
| Datorii totale | 4,0 K RON | 118,8 K RON | 12,1 K RON | 107,9 K RON | ▲ 793,9% |
| Lichiditate curentă | 22,54 | 2,76 | 9,22 | 2,77 | ▼ 70,0% |
| Marjă netă (%) | 88,67 | 77,12 | 49,07 | 58,34 | ▲ 18,9% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (351,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.77), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 775,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.