Publicitate

DSA ARIN CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 38884559 J22/390/2018 SRL Iaşi, Sat Leţcani, Comuna Leţcani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38884559
Cod înmatriculare J22/390/2018
EUID ROONRC.J22/390/2018
Data înmatriculării 2018-02-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Leţcani, Comuna Leţcani, 707280, număr cadastral 61153

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Leţcani, Comuna Leţcani
Cod poștal: 707280
Completare adresă: număr cadastral 61153

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 33.500 RON 33.500 RON 131.819 RON −98.654 RON −98.319 RON 4.726 RON 0 RON 4.726 RON −142.038 RON 146.764 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 4
2020 242.067 RON 242.067 RON 131.967 RON 107.894 RON 110.100 RON 678 RON 0 RON 678 RON −34.144 RON 34.822 RON 0 RON 12 RON 0 RON 0 RON 3
2021 75.200 RON 203.700 RON 174.828 RON 26.925 RON 28.872 RON 22.555 RON 0 RON 22.555 RON −7.218 RON 29.773 RON 0 RON 17.610 RON 0 RON 0 RON 5
2022 117.276 RON 226.276 RON 207.288 RON 16.770 RON 18.988 RON 32.003 RON 0 RON 32.003 RON 9.552 RON 22.451 RON 0 RON 15.973 RON 0 RON 0 RON 6
2023 162.100 RON 162.100 RON 159.774 RON 786 RON 2.326 RON 26.757 RON 0 RON 26.757 RON 10.338 RON 16.419 RON 0 RON 15.973 RON 0 RON 0 RON 3
2024 40.000 RON 93.500 RON 88.307 RON 4.458 RON 5.193 RON 31.425 RON 0 RON 31.425 RON 14.796 RON 16.629 RON 0 RON 15.973 RON 0 RON 0 RON 1
2025 30.000 RON 70.000 RON 68.776 RON 924 RON 1.224 RON 32.649 RON 0 RON 32.649 RON 15.720 RON 16.929 RON 50 RON 28.180 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CHIPERI ARIN CONSTANTIN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,158 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
30,0 K RON
Rezultat Net 2025
924 RON
Total Active 2025
32,6 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 33,5 K RON 242,1 K RON 75,2 K RON 117,3 K RON 162,1 K RON 40,0 K RON 30,0 K RON
Venituri totale 33,5 K RON 242,1 K RON 203,7 K RON 226,3 K RON 162,1 K RON 93,5 K RON 70,0 K RON
Cheltuieli totale 131,8 K RON 132,0 K RON 174,8 K RON 207,3 K RON 159,8 K RON 88,3 K RON 68,8 K RON
Rezultat net −98,7 K RON 107,9 K RON 26,9 K RON 16,8 K RON 786 RON 4,5 K RON 924 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 53,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,93 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,93 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,26 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,93 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante32,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri50 RON
Creanțe28,2 K RON
Numerar4,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 600,00
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 1,06
Durata încasare (zile) 343

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,1%
Marjă netă
3,1%
ROA
2,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 146,8 K RON 4,7 K RON 3.105,5%
2020 34,8 K RON 678 RON 5.136,0%
2021 29,8 K RON 22,6 K RON 132,0%
2022 22,5 K RON 32,0 K RON 70,2%
2023 16,4 K RON 26,8 K RON 61,4%
2024 16,6 K RON 31,4 K RON 52,9%
2025 16,9 K RON 32,6 K RON 51,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 33,5 K RON 242,1 K RON 75,2 K RON 117,3 K RON 162,1 K RON 40,0 K RON 30,0 K RON ▼ 25,0%
Rezultat net −98,7 K RON 107,9 K RON 26,9 K RON 16,8 K RON 786 RON 4,5 K RON 924 RON ▼ 79,3%
Total active 4,7 K RON 678 RON 22,6 K RON 32,0 K RON 26,8 K RON 31,4 K RON 32,6 K RON ▲ 3,9%
Capitaluri proprii −142,0 K RON −34,1 K RON −7,2 K RON 9,6 K RON 10,3 K RON 14,8 K RON 15,7 K RON ▲ 6,2%
Datorii totale 146,8 K RON 34,8 K RON 29,8 K RON 22,5 K RON 16,4 K RON 16,6 K RON 16,9 K RON ▲ 1,8%
Lichiditate curentă 0,03 0,02 0,76 1,43 1,63 1,89 1,93 ▲ 2,1%
Marjă netă (%) -294,49 44,57 35,80 14,30 0,48 11,15 3,08 ▼ 72,4%
Scor bonitate 19 50 47 75 75 85 67 ▼ 21,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (924 RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 53,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate