Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MRM ARM PROJECTS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, ILIAŞ VODĂ, 1, A, 1, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 61.134 RON | 61.134 RON | 34.887 RON | 25.636 RON | 26.247 RON | 26.807 RON | 652 RON | 26.155 RON | 25.686 RON | 1.121 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 2.246.415 RON | 2.246.415 RON | 1.454.978 RON | 768.860 RON | 791.437 RON | 2.011.018 RON | 275.776 RON | 1.735.242 RON | 768.910 RON | 1.242.108 RON | 703.505 RON | 850.866 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 8.693.488 RON | 8.973.557 RON | 8.448.511 RON | 434.599 RON | 525.046 RON | 2.389.245 RON | 702.845 RON | 1.686.400 RON | 758.677 RON | 1.868.068 RON | 427.490 RON | 1.246.912 RON | 0 RON | 237.500 RON | 1 |
| 2025 | 5.041.846 RON | 5.063.239 RON | 4.209.494 RON | 707.792 RON | 853.745 RON | 3.819.740 RON | 915.973 RON | 2.903.767 RON | 1.266.469 RON | 2.553.271 RON | 1.492.633 RON | 1.408.198 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (52)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4666 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4676 Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 310 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 61,1 K RON | 2,25 M RON | 8,69 M RON | 5,04 M RON |
| Venituri totale | 61,1 K RON | 2,25 M RON | 8,97 M RON | 5,06 M RON |
| Cheltuieli totale | 34,9 K RON | 1,45 M RON | 8,45 M RON | 4,21 M RON |
| Rezultat net | 25,6 K RON | 768,9 K RON | 434,6 K RON | 707,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,36 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,14 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,55 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,50 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,38 |
| Durata stocaj (zile) | 108 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,58 |
| Durata încasare (zile) | 102 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,1 K RON | 26,8 K RON | 4,2% |
| 2023 | 1,24 M RON | 2,01 M RON | 61,8% |
| 2024 | 1,87 M RON | 2,39 M RON | 78,2% |
| 2025 | 2,55 M RON | 3,82 M RON | 66,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 61,1 K RON | 2,25 M RON | 8,69 M RON | 5,04 M RON | ▼ 42,0% |
| Rezultat net | 25,6 K RON | 768,9 K RON | 434,6 K RON | 707,8 K RON | ▲ 62,9% |
| Total active | 26,8 K RON | 2,01 M RON | 2,39 M RON | 3,82 M RON | ▲ 59,9% |
| Capitaluri proprii | 25,7 K RON | 768,9 K RON | 758,7 K RON | 1,27 M RON | ▲ 66,9% |
| Datorii totale | 1,1 K RON | 1,24 M RON | 1,87 M RON | 2,55 M RON | ▲ 36,7% |
| Lichiditate curentă | 23,33 | 1,40 | 0,90 | 1,14 | ▲ 26,0% |
| Marjă netă (%) | 41,93 | 34,23 | 5,00 | 14,04 | ▲ 180,8% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 55 | 80 | ▲ 45,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (707,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,36 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.