Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SINED CLEAN SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, LASCĂR CATARGI, 25, Perla Residence 2, 3, 707410, Demisol
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 2.115.443 RON | 2.115.401 RON | 42 RON | 42 RON | 4.974.365 RON | 591.471 RON | 4.382.894 RON | −16.429 RON | 4.990.794 RON | 3.938.642 RON | 293.749 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 1.016.807 RON | 3.383.826 RON | 3.360.064 RON | 14.611 RON | 23.762 RON | 7.810.722 RON | 538.747 RON | 7.271.975 RON | −1.818 RON | 7.812.540 RON | 6.501.687 RON | 633.070 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2021 | 8.798.091 RON | 3.635.124 RON | 3.076.314 RON | 472.762 RON | 558.810 RON | 2.882.293 RON | 368.138 RON | 2.514.155 RON | 470.944 RON | 2.407.241 RON | 1.593.668 RON | 585.409 RON | 4.108 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 638.754 RON | 3.701.051 RON | 3.035.312 RON | 660.130 RON | 665.739 RON | 6.530.023 RON | 1.386.653 RON | 5.143.370 RON | 1.131.075 RON | 5.393.578 RON | 4.519.758 RON | 602.340 RON | 5.770 RON | 400 RON | 6 |
| 2023 | 8.925.541 RON | 5.304.895 RON | 3.552.302 RON | 1.527.926 RON | 1.752.593 RON | 4.604.149 RON | 2.406.826 RON | 2.197.323 RON | 2.659.001 RON | 1.939.378 RON | 979.125 RON | 820.734 RON | 5.770 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 3.354.982 RON | 3.328.349 RON | 4.181.345 RON | −852.996 RON | −852.996 RON | 3.951.553 RON | 2.167.467 RON | 1.784.086 RON | 1.806.005 RON | 2.139.778 RON | 798.549 RON | 818.103 RON | 5.770 RON | 0 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (26)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4540 Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.83) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−852.996 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 1,02 M RON | 8,80 M RON | 638,8 K RON | 8,93 M RON | 3,35 M RON |
| Venituri totale | 2,12 M RON | 3,38 M RON | 3,64 M RON | 3,70 M RON | 5,30 M RON | 3,33 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,12 M RON | 3,36 M RON | 3,08 M RON | 3,04 M RON | 3,55 M RON | 4,18 M RON |
| Rezultat net | 42 RON | 14,6 K RON | 472,8 K RON | 660,1 K RON | 1,53 M RON | −853,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 7,02 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,83 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,46 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,85 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,20 |
| Durata stocaj (zile) | 87 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,10 |
| Durata încasare (zile) | 89 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,99 M RON | 4,97 M RON | 100,3% |
| 2020 | 7,81 M RON | 7,81 M RON | 100,0% |
| 2021 | 2,41 M RON | 2,88 M RON | 83,5% |
| 2022 | 5,39 M RON | 6,53 M RON | 82,6% |
| 2023 | 1,94 M RON | 4,60 M RON | 42,1% |
| 2024 | 2,14 M RON | 3,95 M RON | 54,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 1,02 M RON | 8,80 M RON | 638,8 K RON | 8,93 M RON | 3,35 M RON | ▼ 62,4% |
| Rezultat net | 42 RON | 14,6 K RON | 472,8 K RON | 660,1 K RON | 1,53 M RON | −853,0 K RON | ▼ 155,8% |
| Total active | 4,97 M RON | 7,81 M RON | 2,88 M RON | 6,53 M RON | 4,60 M RON | 3,95 M RON | ▼ 14,2% |
| Capitaluri proprii | −16,4 K RON | −1,8 K RON | 470,9 K RON | 1,13 M RON | 2,66 M RON | 1,81 M RON | ▼ 32,1% |
| Datorii totale | 4,99 M RON | 7,81 M RON | 2,41 M RON | 5,39 M RON | 1,94 M RON | 2,14 M RON | ▲ 10,3% |
| Lichiditate curentă | 0,88 | 0,93 | 1,04 | 0,95 | 1,13 | 0,83 | ▼ 26,4% |
| Marjă netă (%) | – | 1,44 | 5,37 | 103,35 | 17,12 | -25,42 | ▼ 248,5% |
| Scor bonitate | 27 | 45 | 75 | 60 | 90 | 35 | ▼ 61,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,02 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.