Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GAFIŢA PROIECT DESIGN SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Romaniţei, 4, 32, 707410, mansardă
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 49.403 RON | 54.403 RON | 40.850 RON | 11.921 RON | 13.553 RON | 35.781 RON | 3.488 RON | 32.293 RON | 35.369 RON | 412 RON | 0 RON | 15.723 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 59.283 RON | 59.283 RON | 40.287 RON | 17.308 RON | 18.996 RON | 54.434 RON | 9.247 RON | 45.187 RON | 41.176 RON | 3.579 RON | 6.512 RON | 26.611 RON | 9.679 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 45.464 RON | 50.322 RON | 28.950 RON | 20.172 RON | 21.372 RON | 66.184 RON | 9.529 RON | 56.655 RON | 61.348 RON | 15 RON | 1.047 RON | 34.372 RON | 4.821 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 61.811 RON | 66.882 RON | 33.423 RON | 31.690 RON | 33.459 RON | 93.482 RON | 7.067 RON | 86.415 RON | 93.038 RON | 444 RON | 1.047 RON | 57.373 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 21.088 RON | 21.104 RON | 34.622 RON | −13.518 RON | −13.518 RON | 80.593 RON | 11.727 RON | 68.866 RON | 79.520 RON | 1.073 RON | 1.047 RON | 57.723 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 49.295 RON | 49.362 RON | 30.522 RON | 15.141 RON | 18.840 RON | 40.792 RON | 9.199 RON | 31.593 RON | 31.629 RON | 9.163 RON | 1.047 RON | 1.623 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 65.133 RON | 65.134 RON | 59.536 RON | 3.120 RON | 5.598 RON | 66.166 RON | 36.004 RON | 30.162 RON | 34.749 RON | 32.306 RON | 1.047 RON | 17.289 RON | 0 RON | 889 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (37)
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4665 Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7410 — Activităţi de design specializat
Top format din 143 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.93) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,4 K RON | 59,3 K RON | 45,5 K RON | 61,8 K RON | 21,1 K RON | 49,3 K RON | 65,1 K RON |
| Venituri totale | 54,4 K RON | 59,3 K RON | 50,3 K RON | 66,9 K RON | 21,1 K RON | 49,4 K RON | 65,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 40,9 K RON | 40,3 K RON | 29,0 K RON | 33,4 K RON | 34,6 K RON | 30,5 K RON | 59,5 K RON |
| Rezultat net | 11,9 K RON | 17,3 K RON | 20,2 K RON | 31,7 K RON | −13,5 K RON | 15,1 K RON | 3,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 50,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,93 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,90 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,37 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 62,21 |
| Durata stocaj (zile) | 6 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,77 |
| Durata încasare (zile) | 97 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 412 RON | 35,8 K RON | 1,2% |
| 2020 | 3,6 K RON | 54,4 K RON | 6,6% |
| 2021 | 15 RON | 66,2 K RON | 0,0% |
| 2022 | 444 RON | 93,5 K RON | 0,5% |
| 2023 | 1,1 K RON | 80,6 K RON | 1,3% |
| 2024 | 9,2 K RON | 40,8 K RON | 22,5% |
| 2025 | 32,3 K RON | 66,2 K RON | 48,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,4 K RON | 59,3 K RON | 45,5 K RON | 61,8 K RON | 21,1 K RON | 49,3 K RON | 65,1 K RON | ▲ 32,1% |
| Rezultat net | 11,9 K RON | 17,3 K RON | 20,2 K RON | 31,7 K RON | −13,5 K RON | 15,1 K RON | 3,1 K RON | ▼ 79,4% |
| Total active | 35,8 K RON | 54,4 K RON | 66,2 K RON | 93,5 K RON | 80,6 K RON | 40,8 K RON | 66,2 K RON | ▲ 62,2% |
| Capitaluri proprii | 35,4 K RON | 41,2 K RON | 61,3 K RON | 93,0 K RON | 79,5 K RON | 31,6 K RON | 34,7 K RON | ▲ 9,9% |
| Datorii totale | 412 RON | 3,6 K RON | 15 RON | 444 RON | 1,1 K RON | 9,2 K RON | 32,3 K RON | ▲ 252,6% |
| Lichiditate curentă | 78,38 | 12,63 | 3.777,00 | 194,63 | 64,18 | 3,45 | 0,93 | ▼ 72,9% |
| Marjă netă (%) | 24,13 | 29,20 | 44,37 | 51,27 | -64,10 | 30,72 | 4,79 | ▼ 84,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 95 | 57 | 95 | 60 | ▼ 36,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.