Publicitate

IANSI S.R.L.

CUI: 47419863 J22/56/2023 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47419863
Cod înmatriculare J22/56/2023
EUID ROONRC.J22/56/2023
Data înmatriculării 2023-01-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, PETRU ŞCHIOPUL, 11, H2A, A, 3, 13, cam. 1

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: PETRU ŞCHIOPUL
Număr: 11
Bloc: H2A
Scară: A
Etaj: 3
Apartament: 13
Completare adresă: cam. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 10.392 RON 10.392 RON 7.085 RON 2.582 RON 3.307 RON 2.782 RON 0 RON 2.782 RON 2.782 RON 0 RON 0 RON 123 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 750 RON −750 RON −750 RON 2.173 RON 0 RON 2.173 RON 2.032 RON 141 RON 0 RON 123 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MATEI SIMONA NICOLETA
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (20)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Pierdere netă înregistrată în 2024 (−750 RON)
Cifra de Afaceri 2024
0 RON
Rezultat Net 2024
−750 RON
Total Active 2024
2,2 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 10,4 K RON 0 RON
Venituri totale 10,4 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 7,1 K RON 750 RON
Rezultat net 2,6 K RON −750 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −10,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 15,41 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 15,41 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 14,54 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 15,41 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante2,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe123 RON
Numerar2,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-34,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 0 RON 2,8 K RON 0,0%
2024 141 RON 2,2 K RON 6,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 10,4 K RON 0 RON
Rezultat net 2,6 K RON −750 RON ▼ 129,0%
Total active 2,8 K RON 2,2 K RON ▼ 21,9%
Capitaluri proprii 2,8 K RON 2,0 K RON ▼ 27,0%
Datorii totale 0 RON 141 RON
Lichiditate curentă 15,41
Marjă netă (%) 24,85
Scor bonitate 67 60 ▼ 10,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (15.41), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate