Publicitate

SGM CONPROEX MANAGEMENT SRL

CUI: 35690493 J2/280/2016 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35690493
Cod înmatriculare J2/280/2016
EUID ROONRC.J2/280/2016
Data înmatriculării 2016-02-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, Tribunul Axente, 10, 310102

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: Tribunul Axente
Număr: 10
Cod poștal: 310102

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 123.500 RON 123.500 RON 63.052 RON 59.213 RON 60.448 RON 71.262 RON 0 RON 71.262 RON 59.453 RON 11.809 RON 0 RON 48.817 RON 0 RON 0 RON 1
2020 144.500 RON 144.500 RON 45.373 RON 97.682 RON 99.127 RON 112.027 RON 0 RON 112.027 RON 97.922 RON 14.105 RON 0 RON 107.533 RON 0 RON 0 RON 1
2021 158.000 RON 158.000 RON 59.140 RON 97.280 RON 98.860 RON 108.525 RON 0 RON 108.525 RON 97.520 RON 11.005 RON 0 RON 102.002 RON 0 RON 0 RON 1
2022 162.000 RON 162.000 RON 151.317 RON 9.063 RON 10.683 RON 41.244 RON 0 RON 41.244 RON 9.303 RON 31.941 RON 0 RON 35.222 RON 0 RON 0 RON 2
2023 185.500 RON 185.500 RON 63.293 RON 120.352 RON 122.207 RON 139.323 RON 0 RON 139.323 RON 120.592 RON 18.731 RON 0 RON 127.252 RON 0 RON 0 RON 1
2024 169.500 RON 169.500 RON 73.597 RON 94.208 RON 95.903 RON 158.297 RON 82.148 RON 76.149 RON 94.448 RON 63.849 RON 0 RON 76.184 RON 0 RON 0 RON 1
2025 276.500 RON 276.500 RON 104.411 RON 169.324 RON 172.089 RON 214.821 RON 65.708 RON 149.113 RON 169.564 RON 45.257 RON 0 RON 129.877 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ŞERB GEORGE-MIHNEA
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (26)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 314 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
276,5 K RON
Rezultat Net 2025
169,3 K RON
Total Active 2025
214,8 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 123,5 K RON 144,5 K RON 158,0 K RON 162,0 K RON 185,5 K RON 169,5 K RON 276,5 K RON
Venituri totale 123,5 K RON 144,5 K RON 158,0 K RON 162,0 K RON 185,5 K RON 169,5 K RON 276,5 K RON
Cheltuieli totale 63,1 K RON 45,4 K RON 59,1 K RON 151,3 K RON 63,3 K RON 73,6 K RON 104,4 K RON
Rezultat net 59,2 K RON 97,7 K RON 97,3 K RON 9,1 K RON 120,4 K RON 94,2 K RON 169,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 250,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,29 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,29 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,43 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 4,75 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate65,7 K RON (30.6%)
Active circulante149,1 K RON (69.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe129,9 K RON
Numerar19,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,13
Durata încasare (zile) 171

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
62,2%
Marjă netă
61,2%
ROA
78,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 11,8 K RON 71,3 K RON 16,6%
2020 14,1 K RON 112,0 K RON 12,6%
2021 11,0 K RON 108,5 K RON 10,1%
2022 31,9 K RON 41,2 K RON 77,4%
2023 18,7 K RON 139,3 K RON 13,4%
2024 63,8 K RON 158,3 K RON 40,3%
2025 45,3 K RON 214,8 K RON 21,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 123,5 K RON 144,5 K RON 158,0 K RON 162,0 K RON 185,5 K RON 169,5 K RON 276,5 K RON ▲ 63,1%
Rezultat net 59,2 K RON 97,7 K RON 97,3 K RON 9,1 K RON 120,4 K RON 94,2 K RON 169,3 K RON ▲ 79,7%
Total active 71,3 K RON 112,0 K RON 108,5 K RON 41,2 K RON 139,3 K RON 158,3 K RON 214,8 K RON ▲ 35,7%
Capitaluri proprii 59,5 K RON 97,9 K RON 97,5 K RON 9,3 K RON 120,6 K RON 94,4 K RON 169,6 K RON ▲ 79,5%
Datorii totale 11,8 K RON 14,1 K RON 11,0 K RON 31,9 K RON 18,7 K RON 63,8 K RON 45,3 K RON ▼ 29,1%
Lichiditate curentă 6,03 7,94 9,86 1,29 7,44 1,19 3,29 ▲ 176,3%
Marjă netă (%) 47,95 67,60 61,57 5,59 64,88 55,58 61,24 ▲ 10,2%
Scor bonitate 87 100 95 55 100 70 100 ▲ 42,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (169,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate