Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SMART INNOVATIVE CONNECTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Libertăţii, 2, I6, A, 1, 103, 77175
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 1.120 RON | −1.120 RON | −1.120 RON | 3 RON | 0 RON | 3 RON | −620 RON | 623 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 27.387 RON | 27.387 RON | 2.853 RON | 21.289 RON | 24.534 RON | 24.813 RON | 0 RON | 24.813 RON | 20.669 RON | 4.144 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 9.887 RON | 9.887 RON | 2.844 RON | 6.085 RON | 7.043 RON | 27.653 RON | 0 RON | 27.653 RON | 26.753 RON | 900 RON | 0 RON | 594 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 596 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 27,4 K RON | 9,9 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 27,4 K RON | 9,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,1 K RON | 2,9 K RON | 2,8 K RON |
| Rezultat net | −1,1 K RON | 21,3 K RON | 6,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 22,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 30,73 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 30,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 30,07 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 30,73 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,64 |
| Durata încasare (zile) | 22 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 623 RON | 3 RON | 20.766,7% |
| 2024 | 4,1 K RON | 24,8 K RON | 16,7% |
| 2025 | 900 RON | 27,7 K RON | 3,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 27,4 K RON | 9,9 K RON | ▼ 63,9% |
| Rezultat net | −1,1 K RON | 21,3 K RON | 6,1 K RON | ▼ 71,4% |
| Total active | 3 RON | 24,8 K RON | 27,7 K RON | ▲ 11,4% |
| Capitaluri proprii | −620 RON | 20,7 K RON | 26,8 K RON | ▲ 29,4% |
| Datorii totale | 623 RON | 4,1 K RON | 900 RON | ▼ 78,3% |
| Lichiditate curentă | 0,00 | 5,99 | 30,73 | ▲ 413,1% |
| Marjă netă (%) | – | 77,73 | 61,55 | ▼ 20,8% |
| Scor bonitate | 22 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (30.73), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 22,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.