Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NOVO CUBIERTAS SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Roşu, Comuna Chiajna, Drumul BACRIULUI, 36B, , , 4, 36, LOT 1, CAMERA 5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 665.473 RON | 665.473 RON | 687.630 RON | −28.797 RON | −22.157 RON | 249.100 RON | 58.714 RON | 190.386 RON | 116.321 RON | 132.779 RON | 102.878 RON | 79.760 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 388.189 RON | 409.391 RON | 458.258 RON | −52.749 RON | −48.867 RON | 210.314 RON | 34.305 RON | 176.009 RON | 63.572 RON | 123.119 RON | 100.896 RON | 72.001 RON | 23.623 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 306.956 RON | 315.049 RON | 340.403 RON | −32.730 RON | −25.354 RON | 237.495 RON | 15.156 RON | 222.339 RON | 30.842 RON | 150.035 RON | 118.483 RON | 99.028 RON | 56.618 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 320.722 RON | 320.722 RON | 325.400 RON | −13.990 RON | −4.678 RON | 221.822 RON | 13.414 RON | 208.408 RON | 16.852 RON | 124.123 RON | 93.721 RON | 108.185 RON | 80.847 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 209.932 RON | 209.932 RON | 240.280 RON | −31.628 RON | −30.348 RON | 188.540 RON | 1.636 RON | 186.904 RON | −14.776 RON | 60.366 RON | 3.178 RON | 181.814 RON | 142.950 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 2.973 RON | −2.973 RON | −2.973 RON | 59.588 RON | 343 RON | 59.245 RON | −17.749 RON | 37.337 RON | 3.178 RON | 54.222 RON | 40.000 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 8.000 RON | 8.000 RON | 7.521 RON | 402 RON | 479 RON | 38.395 RON | 0 RON | 38.395 RON | −17.347 RON | 23.742 RON | 0 RON | 38.222 RON | 32.000 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,702 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−17.347 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 665,5 K RON | 388,2 K RON | 307,0 K RON | 320,7 K RON | 209,9 K RON | 0 RON | 8,0 K RON |
| Venituri totale | 665,5 K RON | 409,4 K RON | 315,0 K RON | 320,7 K RON | 209,9 K RON | 0 RON | 8,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 687,6 K RON | 458,3 K RON | 340,4 K RON | 325,4 K RON | 240,3 K RON | 3,0 K RON | 7,5 K RON |
| Rezultat net | −28,8 K RON | −52,7 K RON | −32,7 K RON | −14,0 K RON | −31,6 K RON | −3,0 K RON | 402 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −135,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,62 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,62 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,62 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,21 |
| Durata încasare (zile) | 1.744 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 132,8 K RON | 249,1 K RON | 53,3% |
| 2020 | 123,1 K RON | 210,3 K RON | 58,5% |
| 2021 | 150,0 K RON | 237,5 K RON | 63,2% |
| 2022 | 124,1 K RON | 221,8 K RON | 56,0% |
| 2023 | 60,4 K RON | 188,5 K RON | 32,0% |
| 2024 | 37,3 K RON | 59,6 K RON | 62,7% |
| 2025 | 23,7 K RON | 38,4 K RON | 61,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 665,5 K RON | 388,2 K RON | 307,0 K RON | 320,7 K RON | 209,9 K RON | 0 RON | 8,0 K RON | – |
| Rezultat net | −28,8 K RON | −52,7 K RON | −32,7 K RON | −14,0 K RON | −31,6 K RON | −3,0 K RON | 402 RON | ▲ 113,5% |
| Total active | 249,1 K RON | 210,3 K RON | 237,5 K RON | 221,8 K RON | 188,5 K RON | 59,6 K RON | 38,4 K RON | ▼ 35,6% |
| Capitaluri proprii | 116,3 K RON | 63,6 K RON | 30,8 K RON | 16,9 K RON | −14,8 K RON | −17,7 K RON | −17,3 K RON | ▲ 2,3% |
| Datorii totale | 132,8 K RON | 123,1 K RON | 150,0 K RON | 124,1 K RON | 60,4 K RON | 37,3 K RON | 23,7 K RON | ▼ 36,4% |
| Lichiditate curentă | 1,43 | 1,43 | 1,48 | 1,68 | 3,10 | 1,59 | 1,62 | ▲ 1,9% |
| Marjă netă (%) | -4,33 | -13,59 | -10,66 | -4,36 | -15,07 | – | 5,03 | – |
| Scor bonitate | 49 | 42 | 52 | 55 | 41 | 39 | 62 | ▲ 59,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (402 RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.