Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SUPERTAG RV SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Cornetu, Comuna Cornetu, ALEXANDRIEI, 145, P14, 2, 14, 77070, PARTER, CAMERA NR.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 359.390 RON | 359.352 RON | 59.647 RON | 296.111 RON | 299.705 RON | 858.791 RON | 0 RON | 858.791 RON | 883.827 RON | −25.036 RON | 8.258 RON | 694.874 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 128.243 RON | 128.243 RON | 131 RON | 126.235 RON | 128.112 RON | 1.011.261 RON | 0 RON | 1.011.261 RON | 1.010.061 RON | 1.200 RON | 8.258 RON | 754.159 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 90.549 RON | 90.549 RON | 6.982 RON | 83.567 RON | 83.567 RON | 342.102 RON | 0 RON | 342.102 RON | 80.153 RON | 261.949 RON | 8.258 RON | 85.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Raport Economico-Financiar
2019–20211. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 359,4 K RON | 128,2 K RON | 90,5 K RON |
| Venituri totale | 359,4 K RON | 128,2 K RON | 90,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 59,6 K RON | 131 RON | 7,0 K RON |
| Rezultat net | 296,1 K RON | 126,2 K RON | 83,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): −76,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2021
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,27 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,95 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2021)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2021)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 10,97 |
| Durata stocaj (zile) | 33 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,07 |
| Durata încasare (zile) | 343 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | −25,0 K RON | 858,8 K RON | -2,9% |
| 2020 | 1,2 K RON | 1,01 M RON | 0,1% |
| 2021 | 261,9 K RON | 342,1 K RON | 76,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2021
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 359,4 K RON | 128,2 K RON | 90,5 K RON | ▼ 29,4% |
| Rezultat net | 296,1 K RON | 126,2 K RON | 83,6 K RON | ▼ 33,8% |
| Total active | 858,8 K RON | 1,01 M RON | 342,1 K RON | ▼ 66,2% |
| Capitaluri proprii | 883,8 K RON | 1,01 M RON | 80,2 K RON | ▼ 92,1% |
| Datorii totale | −25,0 K RON | 1,2 K RON | 261,9 K RON | ▲ 21.729,1% |
| Lichiditate curentă | – | 842,72 | 1,31 | ▼ 99,8% |
| Marjă netă (%) | 82,39 | 98,43 | 92,29 | ▼ 6,2% |
| Scor bonitate | 67 | 80 | 60 | ▼ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2021 (83,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.