Publicitate

TANU SERV SRL

CUI: 16879357 J23/1623/2004 SRL Ilfov, Sat Jilava, Comuna Jilava
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16879357
Cod înmatriculare J23/1623/2004
EUID ROONRC.J23/1623/2004
Data înmatriculării 2004-10-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2022) 2 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Jilava, Comuna Jilava, Sos. GIURGIULUI, 286B, 4, 1, 6, 70000

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Jilava, Comuna Jilava
Sector: 0
Stradă: Sos. GIURGIULUI
Număr: 286B
Bloc: 4
Scară: 1
Apartament: 6
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON −18.319 RON 18.319 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON −18.319 RON 18.319 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 69.780 RON 69.776 RON 2.920 RON 66.159 RON 66.856 RON 66.856 RON 0 RON 66.856 RON 47.840 RON 19.016 RON 0 RON 19.780 RON 0 RON 0 RON 2
2022 106.870 RON 106.864 RON 1.231 RON 104.540 RON 105.633 RON 156.554 RON 0 RON 156.554 RON 152.381 RON 4.173 RON 0 RON 19.780 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

RADU EMILIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
RADU CONSTANTIN
administrator
Ilfov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (37)

Raport Economico-Financiar

2019–2022

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2022
106,9 K RON
Rezultat Net 2022
104,5 K RON
Total Active 2022
156,6 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 69,8 K RON 106,9 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 69,8 K RON 106,9 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 0 RON 2,9 K RON 1,2 K RON
Rezultat net 0 RON 0 RON 66,2 K RON 104,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 141,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2022

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 37,52 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 37,52 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 32,78 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 37,52 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2022)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante156,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe19,8 K RON
Numerar136,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2022)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 5,40
Durata încasare (zile) 68

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
98,8%
Marjă netă
97,8%
ROA
66,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 18,3 K RON 0 RON
2020 18,3 K RON 0 RON
2021 19,0 K RON 66,9 K RON 28,4%
2022 4,2 K RON 156,6 K RON 2,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2022

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 69,8 K RON 106,9 K RON ▲ 53,2%
Rezultat net 0 RON 0 RON 66,2 K RON 104,5 K RON ▲ 58,0%
Total active 0 RON 0 RON 66,9 K RON 156,6 K RON ▲ 134,2%
Capitaluri proprii −18,3 K RON −18,3 K RON 47,8 K RON 152,4 K RON ▲ 218,5%
Datorii totale 18,3 K RON 18,3 K RON 19,0 K RON 4,2 K RON ▼ 78,1%
Lichiditate curentă 0,00 0,00 3,52 37,52 ▲ 967,1%
Marjă netă (%) 94,81 97,82 ▲ 3,2%
Scor bonitate 25 33 95 100 ▲ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2022 (104,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (37.52), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2023 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 141,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.

Publicitate