Publicitate

PRESTIJ FOOD INDUSTRY S.R.L.

CUI: 47786711 J23/1639/2023 SRL Ilfov, Oraş Otopeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47786711
Cod înmatriculare J23/1639/2023
EUID ROONRC.J23/1639/2023
Data înmatriculării 2023-03-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Ilfov, Oraş Otopeni, CRAITELOR, 1U, 75100, camera 1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Otopeni
Stradă: CRAITELOR
Număr: 1U
Cod poștal: 75100
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 10.560 RON −10.560 RON −10.560 RON 283.067 RON 0 RON 283.067 RON −10.360 RON 293.427 RON 261.624 RON 19.366 RON 0 RON 0 RON 0
2024 14.312 RON 14.312 RON 2.183 RON 10.188 RON 12.129 RON 313.760 RON 0 RON 313.760 RON −172 RON 313.932 RON 278.397 RON 33.678 RON 0 RON 0 RON 0
2025 23.835 RON 23.835 RON 438 RON 19.728 RON 23.397 RON 363.222 RON 0 RON 363.222 RON 19.556 RON 343.666 RON 299.405 RON 61.504 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ANGELESCU LAURA-CAMELIA
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 225 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 94.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
23,8 K RON
Rezultat Net 2025
19,7 K RON
Total Active 2025
363,2 K RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 14,3 K RON 23,8 K RON
Venituri totale 0 RON 14,3 K RON 23,8 K RON
Cheltuieli totale 10,6 K RON 2,2 K RON 438 RON
Rezultat net −10,6 K RON 10,2 K RON 19,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 36,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,06 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,19 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,06 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante363,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri299,4 K RON
Creanțe61,5 K RON
Numerar2,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,08
Durata stocaj (zile) 4.585
Rotație creanțe (ori/an) 0,39
Durata încasare (zile) 942

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
98,2%
Marjă netă
82,8%
ROA
5,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 293,4 K RON 283,1 K RON 103,7%
2024 313,9 K RON 313,8 K RON 100,1%
2025 343,7 K RON 363,2 K RON 94,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 14,3 K RON 23,8 K RON ▲ 66,5%
Rezultat net −10,6 K RON 10,2 K RON 19,7 K RON ▲ 93,6%
Total active 283,1 K RON 313,8 K RON 363,2 K RON ▲ 15,8%
Capitaluri proprii −10,4 K RON −172 RON 19,6 K RON ▲ 11.469,8%
Datorii totale 293,4 K RON 313,9 K RON 343,7 K RON ▲ 9,5%
Lichiditate curentă 0,96 1,00 1,06 ▲ 5,7%
Marjă netă (%) 71,19 82,77 ▲ 16,3%
Scor bonitate 27 55 73 ▲ 32,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (19,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 36,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Grad de îndatorare de 94.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate