Publicitate

PERFECT SOLUTION FRANCIZĂ S.R.L.

CUI: 48962999 J23/1658/2024 SRL Ilfov, Sat Domneşti, Comuna Domneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48962999
Cod înmatriculare J23/1658/2024
EUID ROONRC.J23/1658/2024
Data înmatriculării 2024-03-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani
Salariați (2024) 18 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Salciei, 28, 77090

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Domneşti, Comuna Domneşti
Stradă: Salciei
Număr: 28
Cod poștal: 77090

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 226.632 RON 226.632 RON 182.730 RON 37.018 RON 43.902 RON 187.449 RON 0 RON 187.449 RON 37.218 RON 150.231 RON 29 RON 149.265 RON 0 RON 0 RON 12
2024 1.226.902 RON 1.226.945 RON 1.070.550 RON 132.353 RON 156.395 RON 512.334 RON 115.381 RON 396.953 RON 136.961 RON 377.404 RON 0 RON 300.082 RON 0 RON 2.031 RON 18

Reprezentanți și administratori (1)

PĂŞOIU ADRIANA-CĂTĂLINA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
1,23 M RON
Rezultat Net 2024
132,4 K RON
Total Active 2024
512,3 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 226,6 K RON 1,23 M RON
Venituri totale 226,6 K RON 1,23 M RON
Cheltuieli totale 182,7 K RON 1,07 M RON
Rezultat net 37,0 K RON 132,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 2,23 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,05 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,05 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,26 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,36 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate115,4 K RON (22.5%)
Active circulante397,0 K RON (77.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe300,1 K RON
Numerar96,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 4,09
Durata încasare (zile) 89

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,8%
Marjă netă
10,8%
ROA
25,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 150,2 K RON 187,4 K RON 80,1%
2024 377,4 K RON 512,3 K RON 73,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 226,6 K RON 1,23 M RON ▲ 441,4%
Rezultat net 37,0 K RON 132,4 K RON ▲ 257,5%
Total active 187,4 K RON 512,3 K RON ▲ 173,3%
Capitaluri proprii 37,2 K RON 137,0 K RON ▲ 268,0%
Datorii totale 150,2 K RON 377,4 K RON ▲ 151,2%
Lichiditate curentă 1,25 1,05 ▼ 15,7%
Marjă netă (%) 16,33 10,79 ▼ 33,9%
Scor bonitate 67 75 ▲ 11,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (132,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,23 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate