Publicitate

GRANDE PALACE CONCEPT SRL

CUI: 30428875 J23/1984/2012 SRL Ilfov, Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30428875
Cod înmatriculare J23/1984/2012
EUID ROONRC.J23/1984/2012
Data înmatriculării 2012-07-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, GĂNEASA, 82, cam. 2

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi
Stradă: GĂNEASA
Număr: 82
Completare adresă: cam. 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 453.671 RON 458.698 RON 524.163 RON −69.860 RON −65.465 RON 971.808 RON 224.836 RON 746.972 RON 461.564 RON 510.244 RON 77.978 RON 32.613 RON 0 RON 0 RON 7
2020 182.325 RON 199.111 RON 162.623 RON 34.744 RON 36.488 RON 695.520 RON 484.909 RON 210.611 RON 496.308 RON 199.212 RON 83.088 RON 39.968 RON 0 RON 0 RON 5
2021 346.444 RON 348.066 RON 280.827 RON 64.029 RON 67.239 RON 909.346 RON 424.782 RON 484.564 RON 560.337 RON 349.009 RON 103.721 RON 50.230 RON 0 RON 0 RON 3
2022 609.685 RON 610.094 RON 391.157 RON 214.157 RON 218.937 RON 1.123.005 RON 379.188 RON 743.817 RON 774.494 RON 348.511 RON 189.350 RON 60.829 RON 0 RON 0 RON 4
2023 651.203 RON 666.693 RON 510.740 RON 151.024 RON 155.953 RON 1.675.928 RON 1.208.733 RON 467.195 RON 925.518 RON 750.410 RON 241.103 RON 62.400 RON 0 RON 0 RON 3
2024 589.740 RON 640.821 RON 586.493 RON 35.998 RON 54.328 RON 1.447.502 RON 881.610 RON 565.892 RON 766.050 RON 681.452 RON 240.366 RON 72.764 RON 0 RON 0 RON 2
2025 775.515 RON 778.017 RON 541.141 RON 213.577 RON 236.876 RON 2.223.115 RON 1.417.953 RON 805.162 RON 979.628 RON 1.243.487 RON 267.418 RON 30.746 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

STANCU MARIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 233 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.65) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
775,5 K RON
Rezultat Net 2025
213,6 K RON
Total Active 2025
2,22 M RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 453,7 K RON 182,3 K RON 346,4 K RON 609,7 K RON 651,2 K RON 589,7 K RON 775,5 K RON
Venituri totale 458,7 K RON 199,1 K RON 348,1 K RON 610,1 K RON 666,7 K RON 640,8 K RON 778,0 K RON
Cheltuieli totale 524,2 K RON 162,6 K RON 280,8 K RON 391,2 K RON 510,7 K RON 586,5 K RON 541,1 K RON
Rezultat net −69,9 K RON 34,7 K RON 64,0 K RON 214,2 K RON 151,0 K RON 36,0 K RON 213,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 813,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,65 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,43 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,41 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,79 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,42 M RON (63.8%)
Active circulante805,2 K RON (36.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri267,4 K RON
Creanțe30,7 K RON
Numerar507,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,90
Durata stocaj (zile) 126
Rotație creanțe (ori/an) 25,22
Durata încasare (zile) 15

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
30,5%
Marjă netă
27,5%
ROA
9,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 510,2 K RON 971,8 K RON 52,5%
2020 199,2 K RON 695,5 K RON 28,6%
2021 349,0 K RON 909,3 K RON 38,4%
2022 348,5 K RON 1,12 M RON 31,0%
2023 750,4 K RON 1,68 M RON 44,8%
2024 681,5 K RON 1,45 M RON 47,1%
2025 1,24 M RON 2,22 M RON 55,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 453,7 K RON 182,3 K RON 346,4 K RON 609,7 K RON 651,2 K RON 589,7 K RON 775,5 K RON ▲ 31,5%
Rezultat net −69,9 K RON 34,7 K RON 64,0 K RON 214,2 K RON 151,0 K RON 36,0 K RON 213,6 K RON ▲ 493,3%
Total active 971,8 K RON 695,5 K RON 909,3 K RON 1,12 M RON 1,68 M RON 1,45 M RON 2,22 M RON ▲ 53,6%
Capitaluri proprii 461,6 K RON 496,3 K RON 560,3 K RON 774,5 K RON 925,5 K RON 766,1 K RON 979,6 K RON ▲ 27,9%
Datorii totale 510,2 K RON 199,2 K RON 349,0 K RON 348,5 K RON 750,4 K RON 681,5 K RON 1,24 M RON ▲ 82,5%
Lichiditate curentă 1,46 1,06 1,39 2,13 0,62 0,83 0,65 ▼ 22,0%
Marjă netă (%) -15,40 19,06 18,48 35,13 23,19 6,10 27,54 ▲ 351,5%
Scor bonitate 49 77 90 100 70 65 73 ▲ 12,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (213,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 813,4 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate