Publicitate

THE PASTRY HOUSE S.R.L.

CUI: 33397331 J23/2092/2014 SRL Ilfov, Oraş Pantelimon
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33397331
Cod înmatriculare J23/2092/2014
EUID ROONRC.J23/2092/2014
Data înmatriculării 2014-07-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Pantelimon, Cernica, 75-58, 77145, CAM.1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Pantelimon
Stradă: Cernica
Număr: 75-58
Cod poștal: 77145
Completare adresă: CAM.1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 157.959 RON 192.282 RON 201.623 RON −14.510 RON −9.341 RON 936.461 RON 915.639 RON 20.822 RON −123.696 RON 1.060.472 RON 9.525 RON 10.686 RON 0 RON 315 RON 0
2020 261.500 RON 296.206 RON 55.323 RON 233.059 RON 240.883 RON 1.148.073 RON 517.026 RON 631.047 RON 109.363 RON 1.039.160 RON 9.525 RON 598.537 RON 0 RON 450 RON 0
2021 199.062 RON 219.335 RON 62.086 RON 151.735 RON 157.249 RON 1.364.564 RON 500.000 RON 864.564 RON 759.378 RON 606.187 RON 0 RON 863.904 RON 0 RON 1.001 RON 0
2022 69.321 RON 102.133 RON 65.410 RON 34.868 RON 36.723 RON 1.428.981 RON 495.367 RON 933.614 RON 694.247 RON 737.307 RON 0 RON 932.694 RON 0 RON 2.573 RON 1
2023 279.168 RON 308.819 RON 81.464 RON 224.833 RON 227.355 RON 1.716.757 RON 1.147.275 RON 569.482 RON 919.080 RON 799.861 RON 0 RON 569.345 RON 0 RON 2.184 RON 1
2024 280.602 RON 286.003 RON 87.336 RON 196.260 RON 198.667 RON 2.005.543 RON 1.150.494 RON 855.049 RON 1.115.340 RON 890.203 RON 0 RON 847.911 RON 0 RON 0 RON 1
2025 284.572 RON 306.362 RON 67.034 RON 236.755 RON 239.328 RON 2.302.776 RON 1.297.045 RON 1.005.731 RON 1.352.096 RON 950.680 RON 0 RON 1.001.420 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

THEOFYLAKIS PANAGIOTIS
administrator
Grecia
Pagina administratorului
FERFELIS IOANNIS
administrator
Grecia
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 78 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
284,6 K RON
Rezultat Net 2025
236,8 K RON
Total Active 2025
2,30 M RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 158,0 K RON 261,5 K RON 199,1 K RON 69,3 K RON 279,2 K RON 280,6 K RON 284,6 K RON
Venituri totale 192,3 K RON 296,2 K RON 219,3 K RON 102,1 K RON 308,8 K RON 286,0 K RON 306,4 K RON
Cheltuieli totale 201,6 K RON 55,3 K RON 62,1 K RON 65,4 K RON 81,5 K RON 87,3 K RON 67,0 K RON
Rezultat net −14,5 K RON 233,1 K RON 151,7 K RON 34,9 K RON 224,8 K RON 196,3 K RON 236,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 290,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,06 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,06 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,42 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,30 M RON (56.3%)
Active circulante1,01 M RON (43.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,00 M RON
Numerar4,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,28
Durata încasare (zile) 1.284

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
84,1%
Marjă netă
83,2%
ROA
10,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,06 M RON 936,5 K RON 113,2%
2020 1,04 M RON 1,15 M RON 90,5%
2021 606,2 K RON 1,36 M RON 44,4%
2022 737,3 K RON 1,43 M RON 51,6%
2023 799,9 K RON 1,72 M RON 46,6%
2024 890,2 K RON 2,01 M RON 44,4%
2025 950,7 K RON 2,30 M RON 41,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 158,0 K RON 261,5 K RON 199,1 K RON 69,3 K RON 279,2 K RON 280,6 K RON 284,6 K RON ▲ 1,4%
Rezultat net −14,5 K RON 233,1 K RON 151,7 K RON 34,9 K RON 224,8 K RON 196,3 K RON 236,8 K RON ▲ 20,6%
Total active 936,5 K RON 1,15 M RON 1,36 M RON 1,43 M RON 1,72 M RON 2,01 M RON 2,30 M RON ▲ 14,8%
Capitaluri proprii −123,7 K RON 109,4 K RON 759,4 K RON 694,2 K RON 919,1 K RON 1,12 M RON 1,35 M RON ▲ 21,2%
Datorii totale 1,06 M RON 1,04 M RON 606,2 K RON 737,3 K RON 799,9 K RON 890,2 K RON 950,7 K RON ▲ 6,8%
Lichiditate curentă 0,02 0,61 1,43 1,27 0,71 0,96 1,06 ▲ 10,1%
Marjă netă (%) -9,19 89,12 76,22 50,30 80,54 69,94 83,20 ▲ 19,0%
Scor bonitate 19 66 77 65 78 70 85 ▲ 21,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (236,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 290,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate