Publicitate

C & D GENERAL AFFAIRS TRADING SRL

CUI: 31135202 J23/233/2013 SRL Ilfov, Oraş Popeşti Leordeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31135202
Cod înmatriculare J23/233/2013
EUID ROONRC.J23/233/2013
Data înmatriculării 2013-01-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Popeşti Leordeni, PANTAZICĂ GABRIEL, 74C, 77160, Construcţia C1, mansardă, cam. 1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Popeşti Leordeni
Stradă: PANTAZICĂ GABRIEL
Număr: 74C
Cod poștal: 77160
Completare adresă: Construcţia C1, mansardă, cam. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 476.447 RON 476.964 RON 493.756 RON −21.559 RON −16.792 RON 177.982 RON 24.679 RON 153.303 RON 103.482 RON 74.500 RON 50.488 RON 75.194 RON 0 RON 0 RON 1
2020 835.153 RON 842.885 RON 659.824 RON 174.875 RON 183.061 RON 401.463 RON 3.842 RON 397.621 RON 248.357 RON 153.106 RON 84.219 RON 112.681 RON 0 RON 0 RON 1
2021 626.668 RON 630.675 RON 581.950 RON 43.179 RON 48.725 RON 306.695 RON 1.007 RON 305.688 RON 241.536 RON 65.159 RON 155.931 RON 45.550 RON 0 RON 0 RON 2
2022 698.119 RON 698.523 RON 489.548 RON 202.342 RON 208.975 RON 449.885 RON 353 RON 449.532 RON 393.879 RON 56.006 RON 271.305 RON 44.406 RON 0 RON 0 RON 1
2023 833.697 RON 835.494 RON 712.799 RON 115.595 RON 122.695 RON 437.062 RON 4.274 RON 432.788 RON 389.474 RON 55.991 RON 191.968 RON 64.853 RON 0 RON 8.403 RON 1
2024 682.382 RON 685.394 RON 646.045 RON 25.043 RON 39.349 RON 452.215 RON 63.621 RON 388.594 RON 342.517 RON 109.698 RON 182.772 RON 72.455 RON 0 RON 0 RON 2
2025 528.216 RON 530.816 RON 470.023 RON 50.880 RON 60.793 RON 421.353 RON 46.913 RON 374.440 RON 333.397 RON 87.956 RON 176.129 RON 64.674 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PETCANA LIVIU-ADRIAN
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 703 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
528,2 K RON
Rezultat Net 2025
50,9 K RON
Total Active 2025
421,4 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 476,4 K RON 835,2 K RON 626,7 K RON 698,1 K RON 833,7 K RON 682,4 K RON 528,2 K RON
Venituri totale 477,0 K RON 842,9 K RON 630,7 K RON 698,5 K RON 835,5 K RON 685,4 K RON 530,8 K RON
Cheltuieli totale 493,8 K RON 659,8 K RON 582,0 K RON 489,5 K RON 712,8 K RON 646,0 K RON 470,0 K RON
Rezultat net −21,6 K RON 174,9 K RON 43,2 K RON 202,3 K RON 115,6 K RON 25,0 K RON 50,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 676,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,26 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,25 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,52 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,79 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate46,9 K RON (11.1%)
Active circulante374,4 K RON (88.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri176,1 K RON
Creanțe64,7 K RON
Numerar133,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,00
Durata stocaj (zile) 122
Rotație creanțe (ori/an) 8,17
Durata încasare (zile) 45

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,5%
Marjă netă
9,6%
ROA
12,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 74,5 K RON 178,0 K RON 41,9%
2020 153,1 K RON 401,5 K RON 38,1%
2021 65,2 K RON 306,7 K RON 21,3%
2022 56,0 K RON 449,9 K RON 12,5%
2023 56,0 K RON 437,1 K RON 12,8%
2024 109,7 K RON 452,2 K RON 24,3%
2025 88,0 K RON 421,4 K RON 20,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 476,4 K RON 835,2 K RON 626,7 K RON 698,1 K RON 833,7 K RON 682,4 K RON 528,2 K RON ▼ 22,6%
Rezultat net −21,6 K RON 174,9 K RON 43,2 K RON 202,3 K RON 115,6 K RON 25,0 K RON 50,9 K RON ▲ 103,2%
Total active 178,0 K RON 401,5 K RON 306,7 K RON 449,9 K RON 437,1 K RON 452,2 K RON 421,4 K RON ▼ 6,8%
Capitaluri proprii 103,5 K RON 248,4 K RON 241,5 K RON 393,9 K RON 389,5 K RON 342,5 K RON 333,4 K RON ▼ 2,7%
Datorii totale 74,5 K RON 153,1 K RON 65,2 K RON 56,0 K RON 56,0 K RON 109,7 K RON 88,0 K RON ▼ 19,8%
Lichiditate curentă 2,06 2,60 4,69 8,03 7,73 3,54 4,26 ▲ 20,2%
Marjă netă (%) -4,52 20,94 6,89 28,98 13,87 3,67 9,63 ▲ 162,4%
Scor bonitate 64 100 82 100 87 70 90 ▲ 28,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (50,9 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 676,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate