OANA & STEF PLAS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Popeşti Leordeni, OLTENIŢEI, 181, C3D, 1, 2, 6, 77160
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 156.055 RON | 156.055 RON | 97.457 RON | 57.110 RON | 58.598 RON | 71.606 RON | 4.410 RON | 67.196 RON | 57.310 RON | 14.296 RON | 0 RON | 51.421 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 484.803 RON | 484.803 RON | 233.076 RON | 246.879 RON | 251.727 RON | 273.600 RON | 3.999 RON | 269.601 RON | 247.079 RON | 26.521 RON | 1.550 RON | 213.048 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2022 | 473.394 RON | 473.395 RON | 251.121 RON | 218.250 RON | 222.274 RON | 281.414 RON | 1.470 RON | 279.944 RON | 246.698 RON | 34.716 RON | 0 RON | 277.780 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2023 | 437.324 RON | 437.324 RON | 317.853 RON | 115.754 RON | 119.471 RON | 474.909 RON | 7.972 RON | 466.937 RON | 344.452 RON | 130.457 RON | 0 RON | 446.656 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 496.450 RON | 496.450 RON | 320.667 RON | 167.065 RON | 175.783 RON | 591.113 RON | 6.964 RON | 584.149 RON | 511.517 RON | 79.596 RON | 0 RON | 576.034 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 568.802 RON | 568.802 RON | 362.401 RON | 196.740 RON | 206.401 RON | 812.057 RON | 65.617 RON | 746.440 RON | 708.257 RON | 104.890 RON | 579 RON | 742.912 RON | 0 RON | 1.090 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 638 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 156,1 K RON | 484,8 K RON | 473,4 K RON | 437,3 K RON | 496,5 K RON | 568,8 K RON |
| Venituri totale | 156,1 K RON | 484,8 K RON | 473,4 K RON | 437,3 K RON | 496,5 K RON | 568,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 97,5 K RON | 233,1 K RON | 251,1 K RON | 317,9 K RON | 320,7 K RON | 362,4 K RON |
| Rezultat net | 57,1 K RON | 246,9 K RON | 218,3 K RON | 115,8 K RON | 167,1 K RON | 196,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 642,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,12 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,11 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 7,74 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 982,39 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,77 |
| Durata încasare (zile) | 477 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 14,3 K RON | 71,6 K RON | 20,0% |
| 2021 | 26,5 K RON | 273,6 K RON | 9,7% |
| 2022 | 34,7 K RON | 281,4 K RON | 12,3% |
| 2023 | 130,5 K RON | 474,9 K RON | 27,5% |
| 2024 | 79,6 K RON | 591,1 K RON | 13,5% |
| 2025 | 104,9 K RON | 812,1 K RON | 12,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 156,1 K RON | 484,8 K RON | 473,4 K RON | 437,3 K RON | 496,5 K RON | 568,8 K RON | ▲ 14,6% |
| Rezultat net | 57,1 K RON | 246,9 K RON | 218,3 K RON | 115,8 K RON | 167,1 K RON | 196,7 K RON | ▲ 17,8% |
| Total active | 71,6 K RON | 273,6 K RON | 281,4 K RON | 474,9 K RON | 591,1 K RON | 812,1 K RON | ▲ 37,4% |
| Capitaluri proprii | 57,3 K RON | 247,1 K RON | 246,7 K RON | 344,5 K RON | 511,5 K RON | 708,3 K RON | ▲ 38,5% |
| Datorii totale | 14,3 K RON | 26,5 K RON | 34,7 K RON | 130,5 K RON | 79,6 K RON | 104,9 K RON | ▲ 31,8% |
| Lichiditate curentă | 4,70 | 10,17 | 8,06 | 3,58 | 7,34 | 7,12 | ▼ 3,0% |
| Marjă netă (%) | 36,60 | 50,92 | 46,10 | 26,47 | 33,65 | 34,59 | ▲ 2,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 80 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (196,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.12), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 642,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.