Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AEROPASS CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Calea BUCUREŞTILOR, 224E, incinta Aeroportului International "Henri Coanda"
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 165.900 RON | 149.411 RON | 11.512 RON | 16.489 RON | 394.455 RON | 311.969 RON | 82.486 RON | 124.911 RON | 269.544 RON | 0 RON | 71.892 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 1.000 RON | 8.919 RON | −7.949 RON | −7.919 RON | 379.570 RON | 305.626 RON | 73.944 RON | 116.962 RON | 262.608 RON | 0 RON | 71.861 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 5.637 RON | −5.637 RON | −5.637 RON | 373.833 RON | 300.514 RON | 73.319 RON | 111.325 RON | 262.508 RON | 0 RON | 71.968 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 5.447 RON | −5.447 RON | −5.447 RON | 368.406 RON | 295.647 RON | 72.759 RON | 105.878 RON | 262.528 RON | 0 RON | 71.968 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 5.224 RON | −5.224 RON | −5.224 RON | 363.539 RON | 290.780 RON | 72.759 RON | 100.654 RON | 262.885 RON | 0 RON | 71.968 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 4.867 RON | −4.867 RON | −4.867 RON | 358.673 RON | 285.914 RON | 72.759 RON | 95.788 RON | 262.885 RON | 0 RON | 71.968 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 4.867 RON | −4.867 RON | −4.867 RON | 353.806 RON | 281.047 RON | 72.759 RON | 90.921 RON | 262.885 RON | 0 RON | 71.968 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5223 — Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
Top format din 34 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.28) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−4.867 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 165,9 K RON | 1,0 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 149,4 K RON | 8,9 K RON | 5,6 K RON | 5,4 K RON | 5,2 K RON | 4,9 K RON | 4,9 K RON |
| Rezultat net | 11,5 K RON | −7,9 K RON | −5,6 K RON | −5,4 K RON | −5,2 K RON | −4,9 K RON | −4,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,28 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,28 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,35 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 269,5 K RON | 394,5 K RON | 68,3% |
| 2020 | 262,6 K RON | 379,6 K RON | 69,2% |
| 2021 | 262,5 K RON | 373,8 K RON | 70,2% |
| 2022 | 262,5 K RON | 368,4 K RON | 71,3% |
| 2023 | 262,9 K RON | 363,5 K RON | 72,3% |
| 2024 | 262,9 K RON | 358,7 K RON | 73,3% |
| 2025 | 262,9 K RON | 353,8 K RON | 74,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 11,5 K RON | −7,9 K RON | −5,6 K RON | −5,4 K RON | −5,2 K RON | −4,9 K RON | −4,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Total active | 394,5 K RON | 379,6 K RON | 373,8 K RON | 368,4 K RON | 363,5 K RON | 358,7 K RON | 353,8 K RON | ▼ 1,4% |
| Capitaluri proprii | 124,9 K RON | 117,0 K RON | 111,3 K RON | 105,9 K RON | 100,7 K RON | 95,8 K RON | 90,9 K RON | ▼ 5,1% |
| Datorii totale | 269,5 K RON | 262,6 K RON | 262,5 K RON | 262,5 K RON | 262,9 K RON | 262,9 K RON | 262,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 0,31 | 0,28 | 0,28 | 0,28 | 0,28 | 0,28 | 0,28 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 40 | 33 | 35 | 35 | 35 | 43 | 43 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (43/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.