Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RING ENGINEERING SERVICES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Irisului, 1, I5, 3, 2, 207, 77175
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 50.000 RON | 50.000 RON | 9.788 RON | 38.742 RON | 40.212 RON | 40.786 RON | 0 RON | 40.786 RON | 38.942 RON | 1.844 RON | 0 RON | 30.526 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 23.000 RON | 23.000 RON | 6.547 RON | 13.873 RON | 16.453 RON | 13.854 RON | 0 RON | 13.854 RON | 14.113 RON | −259 RON | 0 RON | 314 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 2 RON | 2.957 RON | −2.955 RON | −2.955 RON | 11.458 RON | 0 RON | 11.458 RON | 11.158 RON | 300 RON | 0 RON | 1.049 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 23.630 RON | 23.630 RON | 14.584 RON | 8.120 RON | 9.046 RON | 21.460 RON | 0 RON | 21.460 RON | 19.278 RON | 2.182 RON | 0 RON | 4.574 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 916 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,0 K RON | 23,0 K RON | 0 RON | 23,6 K RON |
| Venituri totale | 50,0 K RON | 23,0 K RON | 2 RON | 23,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 9,8 K RON | 6,5 K RON | 3,0 K RON | 14,6 K RON |
| Rezultat net | 38,7 K RON | 13,9 K RON | −3,0 K RON | 8,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −1,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,84 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,84 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 7,74 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,84 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,17 |
| Durata încasare (zile) | 71 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,8 K RON | 40,8 K RON | 4,5% |
| 2023 | −259 RON | 13,9 K RON | -1,9% |
| 2024 | 300 RON | 11,5 K RON | 2,6% |
| 2025 | 2,2 K RON | 21,5 K RON | 10,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,0 K RON | 23,0 K RON | 0 RON | 23,6 K RON | – |
| Rezultat net | 38,7 K RON | 13,9 K RON | −3,0 K RON | 8,1 K RON | ▲ 374,8% |
| Total active | 40,8 K RON | 13,9 K RON | 11,5 K RON | 21,5 K RON | ▲ 87,3% |
| Capitaluri proprii | 38,9 K RON | 14,1 K RON | 11,2 K RON | 19,3 K RON | ▲ 72,8% |
| Datorii totale | 1,8 K RON | −259 RON | 300 RON | 2,2 K RON | ▲ 627,3% |
| Lichiditate curentă | 22,12 | – | 38,19 | 9,84 | ▼ 74,2% |
| Marjă netă (%) | 77,48 | 60,32 | – | 34,36 | – |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 60 | 87 | ▲ 45,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.84), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.