Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LONDON STONE IMPORT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Comuna Jilava, CENTURII, 1, 77120, HALA C1 ÎN SUPRAFAŢĂ DE 680 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.959.370 RON | 3.025.266 RON | 2.065.007 RON | 930.189 RON | 960.259 RON | 2.031.128 RON | 73.188 RON | 1.957.940 RON | 952.491 RON | 1.078.637 RON | 971.847 RON | 260.982 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2020 | 3.039.984 RON | 3.100.733 RON | 2.307.608 RON | 762.707 RON | 793.125 RON | 2.897.842 RON | 82.820 RON | 2.815.022 RON | 1.694.603 RON | 1.203.239 RON | 949.260 RON | 1.708.742 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2021 | 4.567.928 RON | 4.599.926 RON | 3.462.354 RON | 1.097.557 RON | 1.137.572 RON | 4.515.668 RON | 337.101 RON | 4.178.567 RON | 2.390.978 RON | 2.124.690 RON | 1.788.827 RON | 2.327.190 RON | 0 RON | 0 RON | 15 |
| 2022 | 5.638.406 RON | 5.755.014 RON | 4.539.822 RON | 1.141.299 RON | 1.215.192 RON | 3.378.785 RON | 312.759 RON | 3.066.026 RON | 1.153.742 RON | 2.225.043 RON | 2.331.910 RON | 703.594 RON | 0 RON | 0 RON | 18 |
| 2023 | 4.228.421 RON | 4.268.850 RON | 3.710.393 RON | 418.169 RON | 558.457 RON | 4.488.257 RON | 253.418 RON | 4.234.839 RON | 1.576.971 RON | 2.911.286 RON | 2.544.095 RON | 778.467 RON | 0 RON | 0 RON | 18 |
| 2024 | 4.147.688 RON | 4.156.919 RON | 3.794.771 RON | 299.157 RON | 362.148 RON | 5.668.519 RON | 147.210 RON | 5.521.309 RON | 1.876.128 RON | 3.792.391 RON | 4.071.926 RON | 1.173.678 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2025 | 5.662.633 RON | 5.792.678 RON | 5.726.842 RON | 35.257 RON | 65.836 RON | 4.802.304 RON | 136.483 RON | 4.665.821 RON | 1.826.499 RON | 2.975.805 RON | 3.454.878 RON | 464.299 RON | 0 RON | 0 RON | 21 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4673 — Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Top format din 250 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,96 M RON | 3,04 M RON | 4,57 M RON | 5,64 M RON | 4,23 M RON | 4,15 M RON | 5,66 M RON |
| Venituri totale | 3,03 M RON | 3,10 M RON | 4,60 M RON | 5,76 M RON | 4,27 M RON | 4,16 M RON | 5,79 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,07 M RON | 2,31 M RON | 3,46 M RON | 4,54 M RON | 3,71 M RON | 3,79 M RON | 5,73 M RON |
| Rezultat net | 930,2 K RON | 762,7 K RON | 1,10 M RON | 1,14 M RON | 418,2 K RON | 299,2 K RON | 35,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,75 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,41 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,25 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,64 |
| Durata stocaj (zile) | 223 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,20 |
| Durata încasare (zile) | 30 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,08 M RON | 2,03 M RON | 53,1% |
| 2020 | 1,20 M RON | 2,90 M RON | 41,5% |
| 2021 | 2,12 M RON | 4,52 M RON | 47,1% |
| 2022 | 2,23 M RON | 3,38 M RON | 65,9% |
| 2023 | 2,91 M RON | 4,49 M RON | 64,9% |
| 2024 | 3,79 M RON | 5,67 M RON | 66,9% |
| 2025 | 2,98 M RON | 4,80 M RON | 62,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,96 M RON | 3,04 M RON | 4,57 M RON | 5,64 M RON | 4,23 M RON | 4,15 M RON | 5,66 M RON | ▲ 36,5% |
| Rezultat net | 930,2 K RON | 762,7 K RON | 1,10 M RON | 1,14 M RON | 418,2 K RON | 299,2 K RON | 35,3 K RON | ▼ 88,2% |
| Total active | 2,03 M RON | 2,90 M RON | 4,52 M RON | 3,38 M RON | 4,49 M RON | 5,67 M RON | 4,80 M RON | ▼ 15,3% |
| Capitaluri proprii | 952,5 K RON | 1,69 M RON | 2,39 M RON | 1,15 M RON | 1,58 M RON | 1,88 M RON | 1,83 M RON | ▼ 2,6% |
| Datorii totale | 1,08 M RON | 1,20 M RON | 2,12 M RON | 2,23 M RON | 2,91 M RON | 3,79 M RON | 2,98 M RON | ▼ 21,5% |
| Lichiditate curentă | 1,82 | 2,34 | 1,97 | 1,38 | 1,45 | 1,46 | 1,57 | ▲ 7,7% |
| Marjă netă (%) | 31,43 | 25,09 | 24,03 | 20,24 | 9,89 | 7,21 | 0,62 | ▼ 91,4% |
| Scor bonitate | 77 | 87 | 90 | 80 | 67 | 67 | 75 | ▲ 11,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,75 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.