Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
H.S.V. CREDIT MANAGEMENT SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, B7, 5, 502, LINIA DE CENTURA NR.50 COMPLEX COSMOPOLIS FAZA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 161.303 RON | 161.860 RON | 168.238 RON | −7.993 RON | −6.378 RON | 780.757 RON | 252.216 RON | 528.541 RON | 541.960 RON | 239.123 RON | 0 RON | 528.306 RON | 0 RON | 326 RON | 1 |
| 2020 | 319.966 RON | 320.246 RON | 83.463 RON | 233.583 RON | 236.783 RON | 1.091.570 RON | 251.117 RON | 840.453 RON | 775.543 RON | 316.060 RON | 0 RON | 758.124 RON | 0 RON | 33 RON | 1 |
| 2021 | 303.782 RON | 306.461 RON | 76.982 RON | 226.475 RON | 229.479 RON | 1.286.575 RON | 240.835 RON | 1.045.740 RON | 1.002.018 RON | 284.557 RON | 0 RON | 754.038 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 239.286 RON | 258.808 RON | 193.367 RON | 63.241 RON | 65.441 RON | 1.267.871 RON | 230.552 RON | 1.037.319 RON | 1.065.259 RON | 203.125 RON | 0 RON | 222.406 RON | 0 RON | 513 RON | 1 |
| 2023 | 99.784 RON | 99.785 RON | 89.213 RON | 9.574 RON | 10.572 RON | 1.234.597 RON | 225.667 RON | 1.008.930 RON | 1.074.833 RON | 160.320 RON | 0 RON | 217.947 RON | 0 RON | 556 RON | 1 |
| 2024 | 250.334 RON | 250.335 RON | 114.097 RON | 133.733 RON | 136.238 RON | 1.354.674 RON | 215.643 RON | 1.139.031 RON | 1.208.566 RON | 146.728 RON | 0 RON | 386.193 RON | 0 RON | 620 RON | 1 |
| 2025 | 122.208 RON | 122.208 RON | 114.206 RON | 6.804 RON | 8.002 RON | 1.279.863 RON | 473.725 RON | 806.138 RON | 965.370 RON | 315.608 RON | 0 RON | 606.883 RON | 0 RON | 1.115 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (43)
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6130 Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 6420 Activităţi ale holdingurilor
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
Top format din 345 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 161,3 K RON | 320,0 K RON | 303,8 K RON | 239,3 K RON | 99,8 K RON | 250,3 K RON | 122,2 K RON |
| Venituri totale | 161,9 K RON | 320,2 K RON | 306,5 K RON | 258,8 K RON | 99,8 K RON | 250,3 K RON | 122,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 168,2 K RON | 83,5 K RON | 77,0 K RON | 193,4 K RON | 89,2 K RON | 114,1 K RON | 114,2 K RON |
| Rezultat net | −8,0 K RON | 233,6 K RON | 226,5 K RON | 63,2 K RON | 9,6 K RON | 133,7 K RON | 6,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 148,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,55 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,55 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,63 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,06 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,20 |
| Durata încasare (zile) | 1.813 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 239,1 K RON | 780,8 K RON | 30,6% |
| 2020 | 316,1 K RON | 1,09 M RON | 29,0% |
| 2021 | 284,6 K RON | 1,29 M RON | 22,1% |
| 2022 | 203,1 K RON | 1,27 M RON | 16,0% |
| 2023 | 160,3 K RON | 1,23 M RON | 13,0% |
| 2024 | 146,7 K RON | 1,35 M RON | 10,8% |
| 2025 | 315,6 K RON | 1,28 M RON | 24,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 161,3 K RON | 320,0 K RON | 303,8 K RON | 239,3 K RON | 99,8 K RON | 250,3 K RON | 122,2 K RON | ▼ 51,2% |
| Rezultat net | −8,0 K RON | 233,6 K RON | 226,5 K RON | 63,2 K RON | 9,6 K RON | 133,7 K RON | 6,8 K RON | ▼ 94,9% |
| Total active | 780,8 K RON | 1,09 M RON | 1,29 M RON | 1,27 M RON | 1,23 M RON | 1,35 M RON | 1,28 M RON | ▼ 5,5% |
| Capitaluri proprii | 542,0 K RON | 775,5 K RON | 1,00 M RON | 1,07 M RON | 1,07 M RON | 1,21 M RON | 965,4 K RON | ▼ 20,1% |
| Datorii totale | 239,1 K RON | 316,1 K RON | 284,6 K RON | 203,1 K RON | 160,3 K RON | 146,7 K RON | 315,6 K RON | ▲ 115,1% |
| Lichiditate curentă | 2,21 | 2,66 | 3,68 | 5,11 | 6,29 | 7,76 | 2,55 | ▼ 67,1% |
| Marjă netă (%) | -4,96 | 73,00 | 74,55 | 26,43 | 9,59 | 53,42 | 5,57 | ▼ 89,6% |
| Scor bonitate | 64 | 100 | 87 | 87 | 82 | 100 | 75 | ▼ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.55), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 148,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.