Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MAGAZINUL TAU DE CARTIER TRADE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Otopeni, 23 AUGUST, 23, P23, 2, 12, 75100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 441.433 RON | 441.436 RON | 414.284 RON | 23.157 RON | 27.152 RON | 69.456 RON | 2.718 RON | 66.738 RON | 23.357 RON | 46.099 RON | 48.828 RON | 8.154 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 832.309 RON | 839.041 RON | 800.414 RON | 31.239 RON | 38.627 RON | 123.403 RON | 7.476 RON | 115.927 RON | 54.596 RON | 69.038 RON | 103.056 RON | 2.956 RON | 0 RON | 231 RON | 1 |
| 2023 | 897.953 RON | 897.953 RON | 847.557 RON | 43.348 RON | 50.396 RON | 250.465 RON | 6.676 RON | 243.789 RON | 94.713 RON | 156.029 RON | 225.227 RON | 8.627 RON | 0 RON | 277 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Raport Economico-Financiar
2021–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 441,4 K RON | 832,3 K RON | 898,0 K RON |
| Venituri totale | 441,4 K RON | 839,0 K RON | 898,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 414,3 K RON | 800,4 K RON | 847,6 K RON |
| Rezultat net | 23,2 K RON | 31,2 K RON | 43,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 1,18 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,12 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,99 |
| Durata stocaj (zile) | 92 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 104,09 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 46,1 K RON | 69,5 K RON | 66,4% |
| 2022 | 69,0 K RON | 123,4 K RON | 56,0% |
| 2023 | 156,0 K RON | 250,5 K RON | 62,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 441,4 K RON | 832,3 K RON | 898,0 K RON | ▲ 7,9% |
| Rezultat net | 23,2 K RON | 31,2 K RON | 43,3 K RON | ▲ 38,8% |
| Total active | 69,5 K RON | 123,4 K RON | 250,5 K RON | ▲ 103,0% |
| Capitaluri proprii | 23,4 K RON | 54,6 K RON | 94,7 K RON | ▲ 73,5% |
| Datorii totale | 46,1 K RON | 69,0 K RON | 156,0 K RON | ▲ 126,0% |
| Lichiditate curentă | 1,45 | 1,68 | 1,56 | ▼ 6,9% |
| Marjă netă (%) | 5,25 | 3,75 | 4,83 | ▲ 28,8% |
| Scor bonitate | 67 | 80 | 75 | ▼ 6,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (43,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,18 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2023.